Hlavní navigace

Evropská divize Sony ukončí výrobu analogových televizorů

21. 12. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 12. 2005

Společnost Sony Europe oznámila, že od 1. ledna 2006 ukončí výrobu analogových televizních přijímačů. Od stejného data budou veškeré televizory produkované touto firmou obsahovat digitální tunery pro příjem zemského digitálního vysílání. Uvedl to server www.digital-tv.pl. Strategie se týká celého evropského trhu.

Podle firmy to ale neznamená, že by přístroje, které bude od příštího roku produkovat, nebyly schopny přijímat analogové vysílání. Budou kompatibilní s oběma druhy zemského televizního vysílání – tedy jak s analogovým, tak digitálním. Je to obrovský krok v procesu digitalizace televizního vysílání, konstatuje server Digital-tv.pl. Připraví na digitální vysílání diváky i v těch zemích, kde ještě DVB-T vůbec neodstartovalo.

MM_SS3

Každý další prodaný analogový televizor na evropském trhu snižuje šanci na zavedení DVB-T, prohlásil marketingový ředitel Sony Europe Tim Page. Proto se podle něj firma rozhodla, že ve všech evropských zemích, kde operuje – i těch, kde se zatím digitálně nevysílá – musí všechny prodávané televizory Sony obsahovat také digitální tuner.

Dokument: DigiZone.cz: Varování před vánočními slevami televizorů

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.