Hlavní navigace

Sony uvede na trh tři nové Ultra HD televizory, představila je v Las Vegas

UVNITŘ FOTOGALERIE – Firma přivezla z premiérových produktů nejen nové 4K televizory, ale také 4K kamery. Láká především na nový model FDR-AX 100, a to pro jeho lehkost a zároveň i velikost.
Lukáš Polák 9. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Japonská společnost Sony se nenechala zahanbit oproti své konkurenci a také ona přivezla na světový veletrh CES 2014 do Las Vegas nové produkty v sortimentu Ultra HD (4K). V sortimentu televizorů je budou zastupovat tři novinky. Vlajkovou lodí je televizor Bravia X95 s úhlopříčkou 85 palců. Ten disponuje obrazovým procesorem 4K X-reality PRO a technologií Triluminos Display a X-tended Dynamic Range PRO. Firma tak slibuje dokonalý obraz, živější barvy a výraznější kontrast.

ČTĚTE TAKÉ: Sony upozadila televizory, její tiskovou konferenci v Berlíně ovládl mobil Xperia Z1

Sony představila kromě 4K televizorů i širokou nabídku Full HD televizorů řady W. Jedná se o šest modelů v různých úhlopříčkách, jimž vévodí model Bravia W95. Ten se kromě pokročilých obrazových technologií odlišuje i novou konstrukcí s označením Wedge (klín), která umožňuje stabilnější rozložení těžiště a tím pádem i větší stabilitu pro televizor. U videokamer sází Sony především na nový model FDR-AX100, který je taktéž 4K. Údajně má jít o nejlehčí a nejmenší 4K kameru na světě.

Content tip témata

Z ARCHIVU: Televizory Sony Bravia 2013: špičková výbava už pomalu od základu a 4K

Cílem Ultra HD kamer je především to, aby už tento formát obrazu, tedy rozlišení 4× vyšší než Full HD, nebyl pouze doménou filmových studií, ale mohl si ho pořídit i běžný uživatel. Oproti své předchůdkyni se může pochlubit 75 % menší velikostí a 66 % nižší váhou než její předchůdkyně. Sony slibuje u této kamery snadnou manipulaci nejen díky velikosti, ale i prakticky umístěnému ovládání. Propojení kamery je možné mimo jiné prostřednictvím Wifi nebo NFC (bezdrátová komunikace zařízení na krátkou vzdálenost).