Hlavní navigace

Sony uvedlo streamovací službu Ultra. Zatím pro USA

4. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Sony
Dnes spuštěná novinka je určena pro 4K televizory Sony s operačním systémem Android TV a schopností přehrávat obsah s technologií HDR.

Sony Pictures Home Entertainment službu Ultra oznámilo už na lednovém veletrhu CES v Las Vegas s tím, že zatím bude uvedena pouze pro USA. O rozšíření do dalších zemí se ale nehovoří ani v současné tiskové zprávě.

VoD služba (Video on Demand – video na vyžádání) je určena pro nejnovější televizory s rozlišením Ultra HD (4K) s OS Android TV, které podporují rozšířené barevné spektrum a také HDR, tedy obsah s vysokým dynamickým rozsahem.

KL24

Tomu jsou poplatné i tituly. Sony uvádí, že má momentálně k dispozici knihovnu obsahující více než 40 snímků podporujících nejen zmiňované technologie, ale také nejrůznější digitální bonusy. Jde například o filmy jako Tygr a drak či nejnovější sportovní drama Concussion (další vidíte v galerii).

On-line 4K videotéka Sony Ultra je postavena na jednoduchém principu – každý Ultra HD film s technologií HDR přijde na 30 USD, přičemž při nákupu odpovídajícího televizoru dostanete čtyři tituly. V rámci akce také ti zákazníci, kteří mají doma nějakou HD verzi filmu z videotéky Ultra, dostanou možnost přehrát její 4K verzi za sníženou cenu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).