Hlavní navigace

Sony zaplatí pokutu 1,5 miliónu dolarů kvůli rootkitu

22. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Loni na podzim patřilo k horkým tématům začlenění antipirátského rootkitu na hudební CD od Sony BMG, který se skrytě instaloval do Windows a zde vedle různých problému s funkčností působil i jako bezpečnostní hrozba. Více jak po roce padl ve Spojených státech rozsudek, který Sony ukládá zapalcení pokuty ve výši 1,5 milionu dolarů. Sony musí zaplatit pokutu po 750.000 dolarech státům California a Texas. Soud navíc uložil Sony povinnost vyplatit 25 až 175 dolarů všem zákazníkům z těchto dvou…

Loni na podzim patřilo k horkým tématům začlenění antipirátského rootkitu na hudební CD od Sony BMG, který se skrytě instaloval do Windows a zde vedle různých problému s funkčností působil i jako bezpečnostní hrozba. Více jak po roce padl ve Spojených státech rozsudek, který Sony ukládá zapalcení pokuty ve výši 1,5 milionu dolarů. Sony musí zaplatit pokutu po 750.000 dolarech státům California a Texas. Soud navíc uložil Sony povinnost vyplatit 25 až 175 dolarů všem zákazníkům z těchto dvou států, kteří prokáží, že jim byla v souvislosti s rootkitem způsobena škoda. Podle zahraničních komentátorů je ovšem trest nedostatečný a poškozeným se bude jejich škoda s ročním odstupem prokazovat jen velmi těžce. (BetaNews)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.