Hlavní navigace

Sophos o stížnostech Symantecu na Windows Vista

3. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezpečnostní společnost Symantec si v poslední době stěžovala na budoucí vlastnost Windows Vista zvanou PatchGuard, kterou Microsoft popisuje jako nástroj, který chrání jádro operačního systému před změnou z cizího, neautorizovaného zdroje (například před rootkitem). Podle agentury Associated Press argumentuje Symantec tím, že Microsoft používá tento nový mechanismus jako způsob, jak se uvést do prostředí zabezpečení softwaru – poskytnout takový stupeň bezpečnostních vlastností, jaký ostatní…

Bezpečnostní společnost Symantec si v poslední době stěžovala na budoucí vlastnost Windows Vista zvanou PatchGuard, kterou Microsoft popisuje jako nástroj, který chrání jádro operačního systému před změnou z cizího, neautorizovaného zdroje (například před rootkitem).

Podle agentury Associated Press argumentuje Symantec tím, že Microsoft používá tento nový mechanismus jako způsob, jak se uvést do prostředí zabezpečení softwaru – poskytnout takový stupeň bezpečnostních vlastností, jaký ostatní soupeři nemohou.

Microsoft využívá svou dominantní pozici, aby reguloval, jaké zabezepčení lze poskytovat ve svém systému a jak je poskytováno, uvedl pro agenturu AP viceprezident Symantecu pro zákaznické inženýrství Rowan Trollope.

ICTZ23

Server BetaNews se dotázal Sophosu, předního partnera Microsoftu a člena skupiny, která podle Trollopa ze Symantecu získává privilegované informace nejdříve na úkor soupeřů. (Symantec byl certifikovaným pertnerem Microsoft počátkem tohoto roku a zdá se, že i přes současné okolnosti toto spojenectví nebylo oficiálně přerušeno.)

Domnívám se, že odvětví jako celek se pokouší přesně o to samé, čeho se Microsoft pokouší dosáhnout uvedením PatchGuard, řekl serveru BetaNews Ron O'Brien, hlavní bezpečnostní konzultant Sophosu. Ale z toho, co jsme se dozvěděli v probíhajícím dialogu s Microsoftem, námitka některých vlastníků je, že PatchGuard zabrání přístupu do jádra, což je velmi základní úroveň operačního systému, kam lidé cítí, že mají vydat, aby poskytli úplné řešení zabezepčení. V tomto okamžiku Sophos nevidí potřebu přistupovat k jádru operačního systému Microsoftu, uvedl dále. (BetaNews)

Autor článku

Autor absolvoval Gymnázium Sokolov. A nyní studuje obor. Anglický jazyk a literatura v rámci studijního programu Filologie na. Filozofické fakultě MU.