Hlavní navigace

Soud potvrdil pokutu 200 tisíc korun pro HBO za scénu soulože na umyvadle

4. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvě stotisícové pokuty uložila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání již před třemi lety za odvysílání dvou dílů seriálu Californication před 22. hodinou

Otevřené a vulgární sexuální rozhovory v seriálu Californication přijdou placený kabelový a satelitní kanál HBO na 200 tisíc korun v podobě dvou pokut uložených Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Rozhodnutí Rady z roku 2010 potvrdil Nejvyšší správní soud, k němuž se odvolal provozovatel stanice, společnost HBO Česká republika. Televize odvysílala problematické díly seriálu před 22. hodinou, čímž podle radních ohrozila psychický a mravní vývoj dětí a mladistvých.

MMF tip early

ROZHOVOR K TÉMATU: Radní Jiří Šenkýř: Erotický kanál musí mít děj, jinak jde o porno

Sporné díly seriálu HBO zařadila 9. března 2010 od 21:30 hod. (epizoda s názvem Dogtown) a 16. března 2010 ve stejném čase (díl s názvem Příchody a odchody). „V obou případech bylo uložení pokuty odůvodněno tím, že pořady obsahovaly otevřené sexuální rozhovory ve vulgární rovině a ve formě, která mohla mít negativní dopad na psychický a mravní vývoj dětí. Epizoda Příchody a odchody navíc obsahovala i explicitní sexuální scénu (soulož na umyvadle),“ uvedla předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).