Hlavní navigace

Soud zablokoval doménu ministerstvo-spravedlnosti.cz

Patrick Zandl

Doménu ministerstvo-spravedlnosti.cz zablokoval Městský soud v Praze předběžným opatřením na návrh ministerstva spravedlnosti. Může to znít paradoxně, ale důvod je prostý. Web se tvářil, jako web ministerstva spravedlnosti, ale propagoval soukromý subjekt Centrální registr dlužníků ČR (CERD ČR) a byl vlastněn společností Realtime Investments registrované na Seychelských ostrovech a přes nastrčené zástupce jako Tomáš Teml pravděpodobně vlastněné Jiřím Jehličkou. 

Doménu ministerstvo-spravedlnosti.cz zablokoval Městský soud v Praze předběžným opatřením na návrh ministerstva spravedlnosti. Může to znít paradoxně, ale důvod je prostý. Web se tvářil, jako web ministerstva spravedlnosti, ale propagoval soukromý subjekt Centrální registr dlužníků ČR (CERD ČR) a byl vlastněn společností Realtime Investments registrované na Seychelských ostrovech a přes nastrčené zástupce jako Tomáš Teml pravděpodobně vlastněné Jiřím Jehličkou

V soud odůvodnění konstatoval, že uživatel internetu by se po zadání doménového jména a zobrazení hlavní stránky mohl domnívat, že se jedná o internetovou stránku ministerstva spravedlnosti. Dal ministerstvu zapravdu v tom, že obsah webu by mohl přivodit újmu jak samotnému ministerstvu, tak i uživatelům internetu. Zdroj: iDnes.

Marcom

Podnikatelské aktivity Jiřího Jedličky a (pravděpodobně) jeho CERD ČR jsou podrobně rozebírány na Wikipedii

Na Lupě jsme referovali o těchto případech: 

Našli jste v článku chybu?
27. 10. 2011 9:55

Neco z Bartova portfolia? A nebo toho kok.ta co se chvasta, ze zrusi uloz.to ???

Nadavejte na me, ze jsem proti liberalismu nebo volnemu podnikani... Ale pak mi vysvetlete, proc by si nekdo "seriozni" zakladal stranku www.ministerstvovnitra.cz ??? To je proste o podvodu, v lepsim pripade pouze o parazitovani.

Na to nemam jine (nez takove hezke ceske) slovo,nez: "MALOST". No UBOHOST by mozna take slo...

26. 10. 2011 20:19
Igor (neregistrovaný)

Si nejprve zjistete kdo stoji za ministerstvo-spravedlosti.cz a co vse dela a cim vsim skodi kde muze. A pak teprve sudte.