Hlavní navigace

Soulož ve filmu na Nově Cinema před desátou večer řeší Rada pro vysílání

23. 12. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
23. 12. 2010

Ostřížímu oku Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) neušly erotické scény ve filmu Smyslná orchidej, který před desátou hodinou večer odvysílal filmový kanál Nova Cinema. Radní sice s provozovatelem Novy, společností CET 21, nezahájili správní řízení, upozornili ho ale na možné porušení zákona a požadují, aby chybu odstranil. Rada se přitom nevyhnula podrobnému popisu problematických scén.

K TÉMATU: „Kurva“ se před 22. hodinou neříká, varuje vysílací rada televizi Nova

Obsahuje otevřené erotické scény (scéna č.1 hlavní hrdinka je v pusté a zchátralé rozlehlé hotelové budově náhodnou svědkyní sexu černošského páru (13:48 – 15:07). Pár je zcela nahý, scéna probíhá vstoje v přítmí vybydleného prostoru a má charakter jakési vášnivé taneční kreace. Záběry na pár nejsou souvislé, jsou vedeny z dálky a odpovídají pohledu náhodné svědkyně průhledem nepřehledným prostorem velké opuštěné budovy, píše RRTV v tiskové zprávě ze svého posledního zasedání.

ČTĚTE TAKÉ: Nově hrozí pokuta za propagaci lepidla na zubní protézu v seriálu Ulice

Scéna č. 2 (cca od 50:00) probíhá v limuzíně, která odváží Emily s Wheelerem společně s dalším párem z jakési taneční pláže, kde byla druhá žena napadena – přišla o náhrdelník a šaty má celé roztržené, takže má nahá prsa. V této bizarní situaci v autě Wheeler provokuje druhý pár k erotické akci, takže pár se začne nejdřív líbat a objímat, a pak vášnivě souloží přímo v jedoucím autě před očima přihlížející Emily a Wheelera, pokračuje Rada.

MMF tip early

Scéna č. 3 – Emily v hotelové restauraci osloví Američan, který si myslí, že neumí anglicky, skládá jí anglicky komplimenty a navrhuje jí sex za peníze. Wheeler Emily vyprovokuje, aby nabídku přijala, a opravdu dojde k sexu (cca od 01:05:30). Pár je při souloži zcela nahý, záběry jsou vedeny tak, že z choulostivějších partií těla jsou vidět pouze prsa ženy, stojí v tiskové zprávě vysílací rady. Scéna č. 4 (cca od 01:54:20) tato scéna je zároveň závěrečnou scénou filmu, následuje po jakési osobní zpovědi Wheelera. Emily ho sice přitahuje, ale neodkáže se jí dotknout. Wheeler chce odejít, ale Emily, která je jím přitahována stejně jako on jí, ho dokáže vyprovokovat. Dochází k vášnivému aktu, dodává.

Všechny záběry na souložící páry mohly podle radních ohrozit psychický vývoj dětí a mladeže předčasným probuzením nezralých jedinců v sexuální oblasti. Ke třetí jmenované scéně pak Rada dodává, že je „způsobilá ohrozit mravní vývoj dětí a mládeže, jestliže pozitivně a akceptovatelně prezentuje poskytování sexu za peníze, tímto mohou děti a mladiství nabýt mylného dojmu, že zmíněné chování je ve společnosti normální, akceptovatelné či žádoucí“. Nova Cinema film vysílala letošního 29. srpna od 21:35 hod.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).