Hlavní navigace

Sasko se s největší pravděpodobností dočká nového zemského televizního multiplexu

29. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice RIC, která získala DVB-T licenci pro oblast Chemnitz, se doposud charakterizovala jako kanál rodinného typu se zaměřením především na hranou a animovanou tvorbu.

V sousedním Sasku se mohou tamní obyvatelé těšit na další rozšíření programové nabídky. Tamní regulátor Sächsische Landesansalt für privaten Rundfunk und Neue Medien (SLM) na svém posledním zasedání udělil licenci pro zemské digitální vysílání dětskému kanálu RIC pro oblast Chemnitz (Saská Kamenice). Vzhledem k tomu, že v tomto městě doposud fungovaly pouze tři veřejnoprávní sítě z lokalit Geyer a Reichenhain, je velmi pravděpodobné, že provozovatel stanice si bude muset postavit vysílač vlastní. Technické parametry v tuto chvíli nejsou známy.

ČTĚTE TAKÉ: Další lokální multiplex z Německa zasahuje svým signálem na území Čech

Zdali bude program RIC zachytitelný také v českém příhraničí, bude záležet na tom, jaké multiplex použije parametry – především tedy vysílací kanál a výkon. Dětský program už šíří svůj signál v tuto chvíli prostřednictvím satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, a to v nekódované podobě. Případný přeshraniční terestrický přesah na naše území by byl spíše určitou perličkou, než aby se o něj některý divák aktivně pokoušel. I nadále se chce RIC charakterizovat jako program, který bude mít rodinný charakter a nabídne seriály, animovanou tvorbu a dokumentární a případně i hudební pořady.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.