Hlavní navigace

Soutěž Videostop definitivně končí, na TV Barrandov možná přijde bavič Petr Novotný

14. 12. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na obrazovce mají naopak zůstat formáty Vtip za stovku a Sejdeme se na Cibulce. Výraznou změnou má projít také zpravodajství TV Barrandov, kterým budou nově provázet dvojice.

Plnoformátová televize Barrandov už nebude pokračovat v natáčení soutěže s Janem Rosákem Barrandovský videostop. V dnešním vydání kontaktního pořadu volejte Železnému to uvedl generální ředitel stanice Vladimír Železný. Videostop je dobrý pořad, ale na místo, abychom vkládali peníze do jeho moderní podoby, krvavě platíme velké částky České televizi za zapůjčení kratinkých ukázek ze starých pořadů, na kterých princip celého pořadu stojí. To se nám už nechce, odpověděl Železný na přímý dotaz divačce, kterou zajímalo, zdali tento pořad skutečně končí. Pokračovat naopak budou Vtip za stovku a Sejdeme se na Cibulce.

K TÉMATU: Vladimír Železný na Barrandově: Už nechceme být retro televizí, možná změníme název

Barrandovský videostop vychází z formátu legendární soutěže Videostop, kterou na obrazovky poprvé uvedla tehdejší Československá televize v roce 1985. S určitými obměnami a přestávkami se vysílala až do roku 2002. Po devíti letech, v roce 2011, se na obrazovku opět vrátila, tehdy však už právě na komerční TV Barrandov. Ani tady si nevedl Videostop špatně. Pod vedením tehdejšího programového ředitele stanice Janise Sidovského měla první řada soutěže v průměru okolo 300 tisíc diváků a 12. března před dvěma lety se dokonce přehoupla přes půlmilionovou hranici. Zájem o ni ale časem opadával. Do budoucna však Železný pokračování spolupráce s Rosákem nevyloučil.

GLOSA: Železného televizní kazatelna nezklamala. Retro pořad v televizi, která už nechce být retro

Generální ředitel televize Barrandov naznačil, že by se na obrazovce mohl v dohledné době objevit bavič Petr Novotný, který se v současnosti léčí z mozkové příhody a na konkurenční stanici Pohoda Relax ho proto nahradil Luboš Xaver Veselý. Je to úžasný, neobyčejný, spontánní a vulkanický bavič. (…) V minulosti mi Petr Notný řekl: „Kdekoliv budete rozjíždět televizi, kdekoliv, já tam budu s vámi.“ Petr Novotný tady s námi být zatím nemůže, (…) ale moc se těšíme, konstatoval Železný. Znovu také zdůraznil svou nechuť vysílat tendenční komunistické seriály. Majora Zemana prý ale nechá doběhnout do konce.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Novou šéfkou programu TV Barrandov je Markéta Zahradníková z agentury Médea

Zpravodajství by se mělo podle současné šéfa Barrandova více přiblížit infotainmentu, neboli zábavě. Máte-li potřebu mít zprávy, které budou v úplnosti nebo relativně v úplnosti, korektně, suše a stroze popisovat děje, které se udály, běžte tam (na Českou televizi, pozn. red.). (…) Nechce nás, prosím, dělat zprávy pro většinu běžných diváků, kdy jim budeme podávat to, co je zajímá více, uvedl Vladimír Železný, který taktéž potvrdil, že dojde ke změně stávající trojice moderátorů zpravodajství, jíž aktuálně tvoří Jana Adamcová, Olga ŠípkováPetr Lesák. Nově ho budou uvádět dvojice, které budou mít „specifickou zvláštní úlohu a interakci mezi sebou“. S Adamcovou a Šípkovou chce Železný hledat novou podobu spolupráce.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).