Hlavní navigace

SP1 pro Windows 7 ještě letos a s podporou USB 3.0

15. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Windows 7 jsou na trhu de facto jen několik měsíců a zatím jsou přijímána relativně pozitivně, nicméně už se objevují informace o prvním servisním balíčku. Kromě tradičního souhrnu dříve vydaných bezpečnostních záplat a některý dalších oprav by měl nabídnout i plnou podporu USB 3.0. Výhod tohoto nastupujícího standardu uživatelé využijí hlavně u nové generace externích úložných zařízení, protože USB 3.0 nabízí opravdu zajímavou přenosovou rychlost (až 5 Gbit/s). Několik zajímavých zařízení s…

Windows 7 jsou na trhu de facto jen několik měsíců a zatím jsou přijímána relativně pozitivně, nicméně už se objevují informace o prvním servisním balíčku. Kromě tradičního souhrnu dříve vydaných bezpečnostních záplat a některý dalších oprav by měl nabídnout i plnou podporu USB 3.0. Výhod tohoto nastupujícího standardu uživatelé využijí hlavně u nové generace externích úložných zařízení, protože USB 3.0 nabízí opravdu zajímavou přenosovou rychlost (až 5 Gbit/s). Několik zajímavých zařízení s USB 3.0 bylo k vidění na CES 2010. První servisní balíček pro Windows 7 by měl dále nabídnout blíže neupřesněné vylepšení podpory pro WiFi a Bluetooth.

Pak jsou tu také funkce, o nichž se zatím jen spekuluje jako o aspirantech na budoucí vylepšení systému. Jde třeba o integraci spolupráce s Windows Live SkyDrive nebo Windows Live Mesh přímo do Průzkumníka nebo podporu virtuálních optických jednotek (zatím Windows 7 podporují jen virtuální VHD disky). Jestli se tyto funkce skutečně objeví ve Windows 7 SP1, to by mohlo být jasnější letos v létě, kdy by měla být k dispozici betaverze. Silně nepravděpodobné ale je, že SP1 do Windows 7 integruje chystaný Internet Explorer 9 nebo před časem uvedený antivir Microsoft Security Essentials. (InfoWorld)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).