Hlavní navigace

SP3 pro Windows XP jenom jako roll-up update?

30. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Uživatelům Windows XP, kteří očekávají léta slibovaný třetí servisní balíček, už musí jít z velmi protichůdných zpráv o jeho osudu hlava kolem. Ještě v červnu se do médií „polooficiální“ cestičkou dostala informace, že SP3 přinese pro Windows XP i několik nových funkcí. Podle čerstvé tiskové zprávy to ale vypadá, že s SP3 pro nejrozšířenější operační systém současnosti to dopadne podobně jako s SP5 pro již nepodporovaná Windows 2000. Místo něj přišel jen tzv. roll-up update obsahující všechny…

Uživatelům Windows XP, kteří očekávají léta slibovaný třetí servisní balíček, už musí jít z velmi protichůdných zpráv o jeho osudu hlava kolem. Ještě v červnu se do médií „polooficiální“ cestičkou dostala informace, že SP3 přinese pro Windows XP i několik nových funkcí.

Podle čerstvé tiskové zprávy to ale vypadá, že s SP3 pro nejrozšířenější operační systém současnosti to dopadne podobně jako s SP5 pro již nepodporovaná Windows 2000. Místo něj přišel jen tzv. roll-up update obsahující všechny vydané záplaty po SP4 a šlo de facto o tečku za plnou podporou zmíněného systému. V tiskové zprávě, kde Microsoft oficiálně potvrzuje termín vydání SP3 pro Windows XP, doslova stojí: Windows XP SP3 bude zahrnovat všechny předešlé aktualizace vydané pro Windows XP, včetně bezpečnostních aktualizací a oprav.

MMF24

O nových funkcích ani slovo. Aby informace zapadla do kontextu dodejme, že Windows XP se stále prodávají lépe než Windows Vista a přednost jim dali i pořadatelé nadcházející letní olympiády. Podle názoru řady odborníků je pro Microsoft problém v tom, že Windows XP jsou i šest let po svém vydání příliš dobrá a na rozdíl od Windows Vista i léty prověřená.

SP3 by měl být k dispozici ve finální podobě v první polovině roku 2008, tedy téměř dlouhé čtyři roky po vydání SP2. Betaverze by měla být k dispozici během následujících týdnů, ale podle neoficiálních informací je již na světě a úzká skupina testerů jí prý už má k dispozici. Podpora pro Windows XP ve všech dostupných edicích končí v dubnu 2009.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).