Hlavní navigace

Spam prý tvoří 90 procent e-mailů

28. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nedávno jsme vás informovali o zprávě Symantecu, podle nějž je 54 procent všech e-mailů spamem. Americká firma Postini však tvrdí, že spam tvoří již 90 procent veškeré e-mailové korenspondence a počet nevyžádaných e-mailů stále stoupá. Za celý červen bylo v oběhu 2,5 miliardy spamu, ovšem v listopadu už prý počet spamu překročil hranici sedmi miliard. Mohou za to údajně i blížící se Vánoce a především stále větší síť tzv. zombie počítačů, ze kterých jsou nevyžádané e-maily rozesílání bez vědomí…

Nedávno jsme vás informovali o zprávě Symantecu, podle nějž je 54 procent všech e-mailů spamem. Americká firma Postini však tvrdí, že spam tvoří již 90 procent veškeré e-mailové korenspondence a počet nevyžádaných e-mailů stále stoupá. Za celý červen bylo v oběhu 2,5 miliardy spamu, ovšem v listopadu už prý počet spamu překročil hranici sedmi miliard. Mohou za to údajně i blížící se Vánoce a především stále větší síť tzv. zombie počítačů, ze kterých jsou nevyžádané e-maily rozesílání bez vědomí oprávněného uživatele.

KL22 hlasovani

Dramatický nárůst spamu potvrzuje i společnost SurfControl, která tvrdí, že ve Velké Británii se počet nevyžádaných e-mailů od června stačil již zdvojnásobit.

Podle agentury Marshal nejvíce spamu pochází ze Spojených států, Číny a Polska. Organizace Spamhaus dodává, že přibližně čtyři pětiny veškerého spamu pocházejí od dvou stovek organizovaných skupin. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.