Hlavní navigace

Španělská televize plánuje HDTV na červenec

8. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 4. 2009

Španělská státní televize TVE prozradila plány s vysíláním ve vysokém rozlišení (HDTV). Spustit by ho chtěla ještě letos v červenci. Informoval o tom web Tele Digital. Signál by byl šířen z centra televize Sant Cugat del Vallès v Barceloně. Vedení televize to nedávno oznámilo na odborné konferenci, kterou pořádalo sdružení Akademie televizí – Academia de la Televisión (ATV).

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize spustí letos v září zkušební kanál HDTV na satelitu

Pedro Acosta, ředitel Medios en Cataluña, prohlásil, že vysílání ve formátu HDTV bude zahájeno při příležitosti 50. výročí televizního studia v Barceloně, které je datováno ke 14. červenci 1959. Program by vysílal v první fázi pravděpodobně jen několik hodin denně a skládal by se z pořadů, které jsou již vyráběny v HDTV. Šlo by zřejmě o filmy a seriály. Na letošní rok oznámila zkušební vysílání ve vysokém rozlišení také Česká televize, a to prostřednictvím satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.