Hlavní navigace

Španělská vláda přijala plán digitalizace TV vysílání

Definitivní vypnutí analogového televizního vysílání ve Španělsku se uskuteční 3. dubna 2010. Vyplývá to z plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání, který tento týden přijala španělská vláda. Nový ministr průmyslu, cestovního ruchu a obchodu Miguel Sebastian potvrdil původní termín vypnutí analogu a ukončil tak naděje poskytovatele placeného televizního vysílání Sogecable, který vládu žádal o oddálení.

Vláda neuznala argumenty společnosti Sogecable, která svou žádost zdůvodnila nepřipraveností španělského televizního trhu na přechod na DVB-T vysílání a neschopností dodržet stanovený termín vypnutí analogového vysílání.

Podle plánu digitalizace španělského televizního vysílání přijdou jako první o analog obyvatelé provincie Soria. Přechod na DVB-T vysílání, kdy o analog přijde 50 tisíc diváků, zde bude uskutečněn 23. června 2009. Vláda také schválila dotace na koupi set-top-boxů, jejich instalaci a adaptaci společných anténních rozvodů. Na tyto účely vymezila 3,2 milionu eur. 15 eury bude stát dotovat instalaci digitálního přijímače, 60 eur poskytne na koupi set-top-boxu s podporou MHP aplikací a pro adaptaci anténních rozvodů bude pro jednu budovu určena dotace ve výši cca 450 eur. Finanční podpora bude určena pro přibližně 18 tisíc vybraných španělských domácností.

EBF 2018 tip v článku řečníci Lupa

Plán přechodu na digitální vysílání ale neřeší problematiku placeného DVB-T vysílání. Současná legislativa totiž umožňuje pouze volné zemské digitální televizní vysílání. Vláda placené DVB-T vysílání podporuje, konečné rozhodnutí ale odkládá až na rok 2010.

Zdroj: www.advanced-television.com

Našli jste v článku chybu?