Hlavní navigace

Španělsko do července 2009 utratí za digitalizaci 8,7 milionů eur

Španělská vláda vyhradila 8,7 milionu eur na rozšíření pokrytí signálem zemského digitálního televizního vysílání a dokončení 32 technických projektů vypínání analogového televizního vysílání, které se týkají oblastí s počtem obyvatel nepřesahujícím 500 tisíc. Částku chce Španělsko utratit do konce června příštího roku.

Národní plán přechodu z analogového na zemské digitální televizní vysílání, který byl přijat v září 2007, rozděluje 90 španělských oblastí do tří skupin podle počtu obyvatel a pokrytí signálem DVB-T vysílání. V první skupině jsou oblasti s populací do 500 tisíc lidí a vysokým pokrytím, v druhé skupině se počet obyvatel pohybuje mezi 500 až 700 sty tisíci a poslední skupiny tvoří regiony s populací nad 700 tisíc, kde je nutné zprovoznit větší počet vysílačů.

PR Summit tip Alza

Vypnutí analogového televizního vysílání by se mělo uskutečnit 3. dubna 2010. Španělsko proces přechodu na DVB-T vysílání zahájilo letos v červenci, kdy o analog přišla první oblast. 23. července bylo analogové vysílání vypnuto v regionu Soria.

Zdroj: www.advanced-television.com

Našli jste v článku chybu?