Hlavní navigace

Španělsko nebude dotovat nákup set-top-boxů a adaptaci společných antén

30. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 5. 2008

Španělská vláda zamítla plánovanou finanční dotaci na koupi set-top-boxů, jejich instalaci a adaptaci společných anténních rozvodů. Přitom ještě minulý týden vláda s dotacemi pro koncové uživatele zemského digitálního televizního vysílání počítala. Podle José Antonia Quintely, ředitele Úřadu pro zemské digitální televizní vysílání při Státním sekretariátu pro telekomunikace a informační společnost, investuje vláda do rozvoje projektů vypínání analogového televizního vysílání.

Původně měla vláda na dotace divákům a majitelům budov vyčlenit 3,2 milionu eur. 60 eury chtěl stát dotovat koupi set-top-boxu, 15 eury jeho instalaci a na adaptaci společných anténních rozvodů vyčlenil pro jednu budovu 450 eur.

MM socky3

Quintela rozhodnutí vlády odůvodňuje tím, že je DVB-T vysílání ve Španělsku druhou nejvyužívanější platformou. Španělští diváci nejvíce upřednostňují analogové vysílání, třetím nejoblíbenějším způsobem příjmu televizního vysílání je kabelová síť. Španělsko plánuje vypnutí analogového vysílání na 3. dubna 2010, proces vypínání analogu bude zahájen příští rok v létě.

Zdroj: Broadband TV News