Hlavní navigace

Španělsko: první milion domácností přijímá DVB-T

Sdílet

Počet španělských domácností, které využívají jako primární zdroj televizního signálu zemské digitální vysílání, dosáhl prvního milionu. Stalo se tak po dvou měsících od zahájení řádného digitálního vysílání, upozorňuje server AdvTV. Podle analytiků se na rychlém růstu zájmu o DVB-T podepsala zejména veřejnoprávní televize TVE, která spustila multiplexy s osmnácti specializovanými kanály.

KL-tip-hlasovani2019

Podle agentury Corporation Multimedia nyní zemskou digitální televizi sleduje 4,7 procenta španělských domácností. Před vánočními svátky se oproti začátku prosince zdvojnásobil prodej digitálních set-top-boxů a integrovaných digitálních televizorů. Vývoj předčil i ty nejoptimističtější představy. Organizace Asimelec, která sdružuje výrobce digitálních přijímačů, předvídala, že do konce loňského roku nakoupí set-top-boxy 850 tisíc španělských domácností. Do konce letošního roku by jich měly být dva miliony.

Ceny digitálních přijímačů ve Španělsku se pohybují do 50 eur za jednoduchý tuner a do 150 eur za přijímač, který podporuje interaktivní služby na bázi aplikace MHP.