Hlavní navigace

Španělsko spustí interaktivní DVB-T program výuky španělštiny

30. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 4. 2008

Jste cizinci žijící ve Španělsku a chcete nebo potřebujete se zlepšit ve španělštině? Přesně pro vás vyvinula španělská IT firma Indra interaktivní aplikaci v rámci zemského digitálního televizního vysílání, jejímž cílem je výuka španělštiny pro cizince. Zájemci se spuštění nového projektu dočkají koncem tohoto roku.

V průběhu letošního roku zahájí RTVE vysílání výukového televizního programu Canal de Español, který bude propojený s webovým portálem. K obojímu budou mít diváci přístup prostřednictvím DVB-T vysílání, a tak budou k učení španělštiny potřebovat televizor, digitální přijímač a dálkový ovladač. Interaktivní MHP aplikace umožní divákům přístup do různých sekcí, kde si budou moci jazyk procvičovat, hrát hry, testovat své vědomosti, prohlížet slovníček nebo gramatiku lekcí vysílaných na programu Canal de Español.

Cloud23

Na projektu, který má pomoci především imigrantům ve zlepšení jejich znalostí španělštiny a také španělské kultury, se kromě společnosti Indra podílel také vysilatel RTVE, Cervantes Institute a univerzita La Salle. Vývoj trval dva roky a vyžádal si investice ve výši 760 tisíc eur, které částečně uhradilo ministerstvo průmyslu.

Zdroj: www.advanced-television.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).