Hlavní navigace

Španělský Mediapro plánuje start placeného sportovního programu

16. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
16. 7. 2008

Španělská společnost Mediapro, která je většinovým vlastníkem televizní stanice La Sexta, oznámila, že dokončuje přípravy na spuštění nového televizního kanálu. Placená televizní stanice bude zaměřená na sport a diváci se mohou těšit zejména na přímé přenosy utkání španělské fotbalové ligy nebo Evropské ligy mistrů. Sportovní fanoušci by za možnost sledovat nový program společnosti Mediapro měli měsíčně zaplatit přibližně 18 eur (cca 435 korun).

Nový sportovní program by ale kromě fotbalu mohl přinášet i basketbal nebo závody Formule 1. Společnost Mediapro totiž v nedávné době získala vysílací práva například mistrovství světa v basketbalu nebo na závody Formule 1, které bude moci využívat v letech 2009 až 2013.

KL24

Současná španělská legislativa ale spuštění placeného televizního programu neumožňuje. Společnost Mediapro očekává, že vláda zákon brzy změní a sportovní kanál bude moci zahájit vysílání. Pokud se tak ale nestane, je Mediapro ochotna prodávat vysílací práva na sportovní události, která vlastní, poskytovatelům placeného televizního vysílání jako je například Telefónica nebo Sogecable.

Zdroj: Rapid TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).