Hlavní navigace

Speciální mobil pro uživatele Facebooku s voláním přes Skype

27. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Britský telekomunikační poskytovatel 3, který je u nás znám hlavně díky svým mobilům pro VoIP službu Skype, zařadí do své nabídky také nový mobil INQ1 přizpůsobený potřebám aktivních uživatelů komunitních serverů Facebook.com či Last.fm. Přístup ke službám má být velice snadný a rychlý prostřednictvím intuitivního menu a webového prohlížeče NetFront, který bude schopen využít automatickou změnu orientace obrazu na displeji v závislosti na poloze mobilu. Zároveň INQ1 vedle komunikace přes Skype…

Britský telekomunikační poskytovatel 3, který je u nás znám hlavně díky svým mobilům pro VoIP službu Skype, zařadí do své nabídky také nový mobil INQ1 přizpůsobený potřebám aktivních uživatelů komunitních serverů Facebook.com či Last.fm. Přístup ke službám má být velice snadný a rychlý prostřednictvím intuitivního menu a webového prohlížeče NetFront, který bude schopen využít automatickou změnu orientace obrazu na displeji v závislosti na poloze mobilu. Zároveň INQ1 vedle komunikace přes Skype nabízí i podporu instant-messagingové sítě Windows Live Messenger.

ebf - tip do článku - debata

INQ1 pochází od čínského výrobce Amoi. Jedná se o mobil klasické vysouvací konstrukce s rozměry 97×47,6×14,4 m­ilimetru. Konektivitu a přístup třeba právě k Facebooku zajišťuje podpora 3G technologie HSDPA (až 3,6 Mbit/s). V GSM sítí je INQ1 schopen připojení přes EDGE. Podpora WiFi však na seznamu funkcí chybí, stejně tak GPS navigace. Čínští inženýři naopak nezapomněli na fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelu, hudební přehrávač nebo slot pro paměťovou kartu.

Operátor 3 nabídne nový mobil INQ1 začátkem příštího roku zdarma při měsíčním paušálu 15 liber. Ten bude zahrnovat i volný přístup k Internetu. Eventuálně bude možné mobil zakoupit s předplacenou kartou za 80 liber. (Register Hardware, Guardian Business Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).