Hlavní navigace

Špehování omezeno, Apple aktualizoval iOS

6. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple uvolnil aktualizaci iOS, která tento mobilní systém povyšuje na verzi 4.3.3. Tato aktualizace upravuje způsob, jakým je uchovávána informace o základových stanicích a přístupových bodech, s nimiž daný přístroj přišel do styku a podle kterých lze orientačně dovodit místa výskytu zařízení. Nově se databáze základových stanic a přístupových bodů uchovává jen týden dozadu. Pokud si uživatel v zařízení zakáže lokalizační funkce, soubor s historií se zcela smaže. Nově se také nezálohuje do…

Apple uvolnil aktualizaci iOS, která tento mobilní systém povyšuje na verzi 4.3.3. Tato aktualizace upravuje způsob, jakým je uchovávána informace o základových stanicích a přístupových bodech, s nimiž daný přístroj přišel do styku a podle kterých lze orientačně dovodit místa výskytu zařízení. Nově se databáze základových stanic a přístupových bodů uchovává jen týden dozadu. Pokud si uživatel v zařízení zakáže lokalizační funkce, soubor s historií se zcela smaže. Nově se také nezálohuje do počítače.

MMF24

Aktualizace je dostupná pro iPhone 4, iPhone 3GS, původní iPad i nový iPad 2 a také iPod Touch třetí a čtvrté generace. Stahovat ji lze zdarma přes iTunes. Apple si s jejím uvolněním pospíšil. Sliboval, že ji vydá během několika týdnů a nakonec od tohoto prohlášení uběhl pouhý týden. Je to ale logický vývoj, protože Apple chce již udělat tečku za špehovací aférou, kdy se mnohým majitelům výrobků značky Apple vůbec nelíbilo, jaká data si tato zařízení schraňují.

Zdroj: ZDNet News

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).