Hlavní navigace

Špehování omezeno, Apple aktualizoval iOS

Jiří Macich ml.

Apple uvolnil aktualizaci iOS, která tento mobilní systém povyšuje na verzi 4.3.3. Tato aktualizace upravuje způsob, jakým je uchovávána informace o základových stanicích a přístupových bodech, s nimiž daný přístroj přišel do styku a podle kterých lze orientačně dovodit místa výskytu zařízení. Nově se databáze základových stanic a přístupových bodů uchovává jen týden dozadu. Pokud si uživatel v zařízení zakáže lokalizační funkce, soubor s historií se zcela smaže. Nově se také nezálohuje do…

Apple uvolnil aktualizaci iOS, která tento mobilní systém povyšuje na verzi 4.3.3. Tato aktualizace upravuje způsob, jakým je uchovávána informace o základových stanicích a přístupových bodech, s nimiž daný přístroj přišel do styku a podle kterých lze orientačně dovodit místa výskytu zařízení. Nově se databáze základových stanic a přístupových bodů uchovává jen týden dozadu. Pokud si uživatel v zařízení zakáže lokalizační funkce, soubor s historií se zcela smaže. Nově se také nezálohuje do počítače.

Aktualizace je dostupná pro iPhone 4, iPhone 3GS, původní iPad i nový iPad 2 a také iPod Touch třetí a čtvrté generace. Stahovat ji lze zdarma přes iTunes. Apple si s jejím uvolněním pospíšil. Sliboval, že ji vydá během několika týdnů a nakonec od tohoto prohlášení uběhl pouhý týden. Je to ale logický vývoj, protože Apple chce již udělat tečku za špehovací aférou, kdy se mnohým majitelům výrobků značky Apple vůbec nelíbilo, jaká data si tato zařízení schraňují.

Zdroj: ZDNet News

Našli jste v článku chybu?
10. 5. 2011 9:33

Já myslím, že uživatelé iPhone jsou na tom ještě dobře ve srovnání s mobilní konkurenci. Jak dlouho se na podobné updaty čeká třeba u Androida? A to ještě mnozí výrobci aktualizace systému pozdržují nebo dokonce nevydávají vůbec u zařízení starých i půl roku.

8. 5. 2011 18:57
šoumenvodnetbooku (neregistrovaný)

Ano, protože je to řešení formou update systému na verzi, která již není zpětně kompatibilní se staršími iPhony:-( Umí iOS vůbec něco jako záplatování, nebo se to prostě vždy řeší povýšením systému (a uživatelé staršího harwaru mají tedy smůlu)?