Hlavní navigace

Názory k článku Spekulantům už se to krátí

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2009 21:15

  xxx (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
  pavelsimon@gmx.net ma koupených snad 5000 domen. Mne chtel byzny.cz prodat za 3000000 Kč, tak em tho taky poslal slusne receno do PRDELE
 • 23. 6. 2009 20:05

  ZPŠ (neregistrovaný) 82.99.184.---
  my sme zase s kamarádem chtěli rozjet projekt,že bysme jen tak neziskově udělali stránky naší oblíbený kapely...co myslíš..? spekulant to odkoupil! Svědí mě pěsti :-D.
 • 14. 1. 2002 9:24

  Robert Nemec (neregistrovaný)
  Dovolím si trochu rýpnout:

  Internet Info má od 1. 12. 1997 (!) registrovanou velice zajímavou doménu politika.cz. Ta samozřejmě žádný obsah neposkytuje, ba ani tam není přesměrování.

  Je doména na prodej, nebo se můžeme někdy (kdy?) těšit na zajímavý obsah?

  Pevně věřím, že ji Marek Antoš registroval jako obranu před spekulanty nebo v jiném dobrém úmyslu. Ale čtyři roky nevyužít takovou úžasnou doménu, to je myslím škoda.
 • 14. 1. 2002 10:38

  Pavel Kolesnikov (neregistrovaný)
  Z tonu vaseho prispevku mi prijde, jako byste si pod pojmem spekulant predstavoval neco nepekneho. Pevne verim, ze Marek domenu registroval proto, ze od ni ocekava prinos (nebo aspon proto, ze se mu proste libila :) a nikoli z vznosnych "dobrych umyslu".
 • 14. 1. 2002 10:43

  Robert Nemec (neregistrovaný)
  On je spekulant a spekulant. Když obchoduji na burze, taky jsem spekulant. Prostě někteří spekulanti jsou féroví a někteří ne.

  Btw, taky vlastním zajímavé domény, o kterých ještě nevím, jak je využiji. :-)
 • 14. 1. 2002 18:11

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Internet Info má registrováno takřka 30 domén, za které také hradí registrační poplatky. Domény nejsou registrovány za účelem dalšího prodeje, ale protože v nich bude fungovat některý z našich projektů. U domén jako je třeba computer.cz pak se jedná o strategické obsazení domény (směřuje na Lupu).
 • 14. 1. 2002 23:39

  Petr Samcenko (neregistrovaný)
  Hmm a nevyjadrili tu stejny nazor i zastupci firmy Kam na Pardubicku, ktere jste oznacil za spekulanty?? = pokud u obou firem plati to same, pak take plati, ze Iinfo jsou proste take spekulanti!
 • 15. 1. 2002 11:19

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  To víte, že říkáme oba totéž a já dokonce později, ale když jsem začal v šest večer číst diskusi, tak jsem čtl shora dolu a průběžně odpovídal. Kdybych diskusi čtl v pořadí, jak byly příspěvky zadávány do systému, byl bych stejně musel dříve odpovědět panu Němcovi, protože on napsal svůj příspěvek dříve.
 • 14. 1. 2002 10:07

  Luděk Šorm (neregistrovaný)
  Dobry den,
  se zájmem sleduji články a diskuse o problematice domén, ačkoliv na Lupě silně připomínají známé přísloví o psu a holi. Za vrchol - myšlenkovou perlu - ovšem považuji dnešní výplod tvůrčí fantazie váženého autora, který rozlišuje:
  1) spekulace (ti, co si koupí doménu a zaplatí za ni), a
  2) "spekulace" (ti, co opakovaně registrují bez zaplacení).

  Měl jsem to štěstí a jistou dávku prozíravosti, že jsem již v roce 1997 si uvědomil, že doména je velmi důležitý marketingový nástroj. Když změnou pravidel CZ.NIC nastala privatizace adresního prostoru v doméně .cz (že se jedná o privatizaci, bohudíky málokdo tehdy pochopil), zpracovali jsme ve spolupráci s právníkem a patentovým zástupcem projekt na nákup doménového portfolia. Bohužel rok jsme čekali, než z CZ.NIC přišly faktury. Tehdy málokdo věřil, že domény opravdu zaplatíme a dostali jsme nálepku spekulanta. Od té doby již uplynulo hodně vody, my užíváme naše nehmotné vlastnictví a platíme, platíme, platíme...

  Rád bych znal odpověď na následující otázky:
  1) Proč Lupa v dané souvislosti sděluje, že máme neuhrazeny poplatky za 10% vlastněných domén, když - pokud to byla v době přípravy zmiňované "studie" (uvádím v uvozovkách!)pravda - to byly domény normálně čekající ve lhůtě splatnosti s uhrazenými poplatky za minulá léta? K dnešnímu dni máme všechny poplatky uhrazeny.
  2) Řadí Lupa (Internet Info) mezi spekulanty (bez uvozovek) také sebe, když vlastní např. doménu www.noviny.cz a přesměrovává ji na www.lupa.cz . Předpokládám, že poplatky za tuto doménu má také uhrazeny.
  3) Setkala se Lupa s tím, že bych jí nabízel nějakou doménu ke koupi? Pamatuji si naopak, že před lety jsem její zájem o doménu ii.cz odmítnul s tím, že moje domény nejsou na prodej. Proč nás opakovaně označuje za spekulanta?

  Na závěr bych chtěl zdůraznit, že vítám novou změnu pravidel CZ.NIC, která konečně zamezí spekulativním registracím domén bez zaplacení.
  Věřím, že pak bude snad již konečně v základních pojmech jasno.

  S úctou
  Luděk Šorm, jednatel Kam na Pardubicku s.r.o.
 • 14. 1. 2002 11:36

  Michal Vorel (neregistrovaný)
  V době rozjezdu internetu, kdy jednotlivé projekty hledají cestu k uživateli je doména důležitý marketingový nástroj. Tato doba však již končí a uživatelé mají jasno kam zajít, když potřebují získat nějaké konkrétní informace. Věřím tomu, že v letech 2000, 2001 se dalo na doménách vydělat mnoho peněz, ale v roce 2002 nebo dokonce v příštích letech nikoliv.
 • 14. 1. 2002 12:15

  Luděk Šorm (neregistrovaný)
  Dovoluji si nesouhlasit: Čím víc bude na internetu informací, tím obtížnější bude jejich vyhledávání. Z tohoto hlediska bude situace s internetem v mnohém podobná situaci před internetem. Dám příklad: Když jste v knihovně, kde máte kolem sebe na regálech stovky knih, pak informaci máte takřka na dosah ruky. Ale kde? Buď jste odborník a rychle najdete a nebo jako laik požádáte o odbornou pomoc knihovníka a jeho kartotéky (srv. roli vyhledávače na internetu), nebo se porozhlédnete po hřbetech knih (srv. domény). Vždyť obvykle nejdůležitější informace z hlediska zaměření knihy bývá v jejím titulu (na hřbetě) nebo v adrese na internetu. Již dnes mnoho lidí (zvl.laiků) zadá klíčové slovo +.cz do adresního řádku prohlížeče a vyhledávače použije, pokud nenajde, co potřebuje.

  Toto tvrzení samozřejmě platí pouze o doménách, které jsou intuitivně odvoditelné. Nepochybně toto Lupa ví, neboť jistě monitoruje, kolik lidí navštívilo www.lupa.cz z www.noviny.cz. Takto získaný návštěvník ji jistě stojí méně peněz, než kdyby ho při obvyklém CTR získala prostřednictvím placené bannerové reklamy. Vlastnit takovou doménu (za poplatek 840 Kč ročně)namísto reklamní kampaně se vyplatí, pokud při obvyklých cenách za bannerovou reklamu si každý týden alespoň 1 návštěvník (jeden!) adresu "vymyslí". Ubezpečuji Vás, že jich je mnohem více. Jenom si spočítejte, prosím, kolik za 840 Kč pořídíte komerčních impresí a jaká bude jejich účinnost (CTR), tzn. kolik na ně návštěvníků klikne a přijde až k Vám.
 • 14. 1. 2002 13:03

  Emil holeš (neregistrovaný)
  Na tom co píšete se nedá stavět. Je třeba propagovat 1 značku, 1 doménu a pomalu lidi tlačit, aby chodili přes tuto doménu, pak může projekt dosáhnout úspěchu. Srovnávat bannerovou reklamu a to, že se někdo trefí do domény není rozumné. Také patřím k těm, kteří si myslí, že doba kolíkování území končí.
 • 14. 1. 2002 13:35

  Luděk Šorm (neregistrovaný)
  To je Váš názor a já Vám ho neberu, jenom tvrdím, že propagování 1 značky na 1 adrese není jediná cesta a že nákup některých intuitivně odvoditelných domén může být ekonomicky efektivní, i kdyby nebyl určen k pozdějšímu prodeji !!! Souhlasím s Vámi v tom, že "doba kolíkování území" již skončila. Proto jsme k privatizaci adresního prostoru v doméně .cz v roce 1998 přistoupili jako k jednorázovému vytvoření doménového portfolia.
 • 14. 1. 2002 18:59

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  V tomhle s panem Šormem souhlasím. Dokud lidé přicházejí na weby tak, že zadávají adresy do location baru, tak je znění doménového jména velmi důležité. Je to mimo jiné jedna z nejčastějších zbraní na straně příznivců (a shodou okolností i odpůrců) internecionalizace doménového prostoru. Prostě, hledat server Lupa pod doménou iples.cz by asi nebylo to pravé ořechové ;-) Otázkou ale je, kolik jmen se dá tímhle způsobem reálně zpeněžit.
 • 14. 1. 2002 20:31

  Solvina (neregistrovaný)
  Kecy, pokud budete chtit prodat domenu Lupa.cz (ne, ja o ni zajem nemam), dejte prosim nekam na viditelne misto oznameni 'URL Lupy a je jeji nove jmeno je od 1.XY.20ZW www.iples.cz'. My, vdecni ctenari, si vas najdeme.

  A pokud by se na tom dalo vydelavat, muzete se zivit "pozlacovanim" domen. Proste jeden rok prodate za 10 milionu lupa.cz, pristi iples.cz dalsi iplexis.cz. Lupa bude jeste kvalitnejsi a ja osobne se budu kazdej rok tesit 'kamze se nam to letos byvala lupa presune?'.
 • 16. 1. 2002 9:36

  Honza (neregistrovaný)
  Musím s Vámi také nesouhlasit. Je doložitelné průzkumy veřejného mínění, že velká část uživatelů internetu hledá danou informaci (projekt, výrobek, firmu), že napíše hledané jméno + .cz. ¨V budoucnosti bude tento trend jen pokračovat. Velká část tzv, expertů na internet si neuvědomuje, že na síť se začíná dostávat velké množství laiků, kteří nemají zkušenosti s užívánín netu (např. sekretářky, ty půvabné a někdy trochu pomalu myslící stvoření, které nám dělají kávu při čekání v předpokojích :)), a tito lidé často nevědí, co je to vyhledávač, prostě dostali nainstalovaný IE, v lepším případě prošli krátkým školením (to většinou strávili v kantýně:)) a k internetu přistupují více či méně polopaticky (od slovního spojení po lopatě :)).Také spousta malých a středních podnikatelů mají nyní připojení na síť. Od nich také nelze předpokládat hlubší znalosti, jak pomocí syntézy informací z několika ovladačů najít tu pravou informaci. Z toho soudí, že spekulace s domény má velkou budoucnost.
 • 16. 1. 2002 10:55

  Dan Lukes (neregistrovaný)
  Pokud se ovsem casem nedostaneme do situace, ze at uzivatel zada do radku sveho prohlizece cokoliv (anespon pri defaultnim nastaveni defaultni instalace defauptniho prohlizece), nepouzije se to "jako URL", ale vzdy jako dotaz vybranemu vyhledavaci (vyhledavaci oblibeneho instalatorem nebo distributorem onoho SW). Pak by byl vyznam URL omezen, vyznam jmen domen by byl take omezen a naopak, vzrostly by vyhody pro instalatory a distributory (vyhledavace by se predhanely aby ony mohly byt tim "defaultnim") a pro samotne vyhledavace (ktere pro nektere dotazy provadely rovnou redirekt na stranky toho, kdo zaplati nejvice (zrejme napriklad u dotazu, ktere vypadaji jako URL) a u jinych by vracely seznam v nemz se da zakoupit poradi).

  A jelikoz trend se zda smerovat k takovemuhle chovani prohlizecu, je mozne, ze vyznam presneho domenoveho jmena bude spise klesat a s tou zlatou budoucnosti spekulaci s domenovymi jmeny to nevidim az tak jiste. Vyznam domenoveho jmena s poklesem pristupu na stranky pres presne zapsane URL vyrazne poklesne.

  A popravde receno, myslim, ze by tento vyvoj domenovemu prostoru jen prospel.

 • 16. 1. 2002 16:23

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Rád bych upozornil, že Dan jako obvykle nespekuluje a nevěští, ale ví. Osobně už se na to také těším. Zavedení CNRP netrepělivě očekávám spolu s hordami marketingových specialistů, kteří již teď za svými stoly kutí strategie ovládnutí trhu klíčovým slovem.

  Staří internetoví harcovníci se budou rozčilovat, ale pokud nechtějí stát v cestě rozvoje Internetu, pochopí to. Jde přeci o uživatele.

  AOLuja hosana! :-)
 • 16. 1. 2002 17:12

  MK (neregistrovaný)
  Pripadne se staci podivat na penetraci prohlizecu :-) Myslim, ze nejmene napul bude zvolani MSoftLuja hosana ! ;-)
 • 16. 1. 2002 23:18

  Dan Lukes (neregistrovaný)
  Ackoliv obcas mivam problemy s "modernimi trendy Internetu" a nekdy nestiham vychazet z udivu, kam se toto puvodne uzitecne medium v nasem spotrebnim svete zene myslim, ze v tomto pripade s tim problem ja a ani "stari harcovnici" mit nebudou. To proto, ze predpokladam, ze krome naznaceneho "defaultniho" chovani budou prohlizece stale umet i "stara dobra URL" - ikdyz mozna bude nutne nekde neco prenastavit. Takze koexistence bude, myslim, bez problemu mozna. Dokonce bych rekl, ze se situace pro nas, konzervativni, zlepsi. DNS se tak do jiste miry vrati jeho puvodni funkce a problem zpusobeny vstupem komerce do systemu, ktery na ni nebyl prilis navrzen se tak snad alespon castecne vyresi.
 • 18. 1. 2002 13:10

  Honza (neregistrovaný)
  Nevím, zda tento vývoj lze považovat za relevantní z důvodu principu otevřenosti netu. Pokud někdo dokáže docílit, že ať napíšu do adresy co chci, stejně se dostanu na stránku třeba firmy coca-cola, není to asi dobře. (předpokládám, že velkému nádnárodnímu kocernu by nědělalo potíže přispět na "upgrade IE", tak aby při zadání třeba slova "limonáda" ve všech světových jazycích se objevil stránka této firmy).Nemůžu s Vámi souhlasit v tom, že internetu by to prospělo.
  Musím pousmát nad pokusem pana Kokty? Kopty... , doložit vaše tvrzení a moje vyvrátit, prý že jde o věštění...:). Myslím , že oba dva nyní věštíme z křišťálové koule.
 • 20. 1. 2002 20:39

  Dan Lukes (neregistrovaný)
  Samozrejme, ze vestime - to je jedno z mnoha slov, kterym se obvykle predpovidani budoucnosti oznacuje.

  Nicmene, tak uplne jste moji myslenku nepochopil. Nejen v tom, ze rozporujete tak trochu to, co jsem vlastne nerekl - nerekl jsem, ze uvedeny vyvoj prospeje Internetu. Rekl jsem, ze by prospel domenovemu prostoru. Nemyslim si ani, ze by naznaceny vyvoj nejak Internet "uzaviral" - jde o sluzbu urcenou predevsim ten konzumentum, kteri o nejakou otevrenost stejne nestoji a ktera jim pri vyuzivani Internetu spise brani - a jak jsem uvedl, domnivam se, ze to nebude znamenat zanik pristupu pres URL.

  Tvrdil jsem, ze vyvoj smeruje k tomu, ze to, co bylo dosud povazovano za radek pro zapis URL bude stale vice a vice povazovano za radek pro zapis dotazu pro vybrany vyhledavac (MSIE tak za urcitych okolnosti do jiste miry funguje uz dnes). Vyhledavace by se tak predhanely, aby prave ony byly tim "vyvolenym" defaultnim pro prohlizec konkretniho distributora a ten, ktery by zvitezil by mel zaruceno, ze se u nej budou predhanet nejruznejsi firmy, kterym bude moci prodavat poradi odkazu na jejich firmu pri dotazu obsahujicim nejake konkretni klicove slovo - a dovedu si predstavit i prodej "exkluzivniho poradi", kdy pri pouziti zakoupeneho klicoveho slova skutecne dojde rovnou k presmerovani.

  Nedokazu posoudit, zda by to Internetu prospelo - na rozdil od vas ja vlastne nevim co to obecne Internet presne je a k cemu je presne dobry. Neprospelo by to tomu, co od Internetu chci ja - me nutnost pristupovat k Interneut aktivne, nachazet do znacne miry surove informace (a casto odporujici si), jejichz verohodnost jsem nucen neustale posuzovat vyhovuje. Ale neodvazim se tvrdit, ze by to neprospelo tomu Internetu, ktery ocekavaji bezni "konzumni" uzivatele - tedy tomu, ktery si preje co nejpasivnejsi pristup a na kazdou otazku dostat jednoduchou a co nepredkousanejsi odpoved naservirovanou na podnost (aby konzument nedejboze nemusel nad necim premyslet nebo se neco ucit). Tvrdil jsem ale, take, ze nastesti tyto dva Internety a tyto dva pristupy mohou vedle se be pomerne dobre koexistovat.

  Nevidim nic, co by mohlo dalsi komercionalizaci Internetu branit (zbozna prani idealistu jako jsem ja to nejspis nebudou) a mnou popsany vyvoj povazuji za logicky krok. Muze se mi to nelibit - ale ja nepopisoval, jak bych si pral, aby to bylo, ale jak si myslim, ze to bude - a to je, myslim, hlavni rozpor, ktery mezi sebou mame.

 • 21. 1. 2002 9:55

  Honza (neregistrovaný)
  Předně vám děkuji za Vaši reakci.
  Dá říci, že až na dílčí rozpory s Vámi souhlasím (vřazení vyhledávače do funkce url by dle mého nazoru jistě znamenalo konec masovému rozšíření soudobéhp vyhledávání informací, tyto dva systémy by jistě mohli existovat vedle sebe, ale asi jako Mac a PC... :)).
  Rozhodně se nepovažuji za odborníka v oblasti IT, proto také přesně nevím čím internet je? a bude?.( Ve vaší odpovědi bylo toto znázorněno, buď jako faktum nebo peorativně, nevím).Dá se naopak říci, že vyzn¨ávám filosofii podobnou jako vy, internet beru jako technologii potřebnou k mé práci.
  Vaši myšlenku jsem pochopil (jak jste uvedl není to nic nového, kdo zná MSIE , viz vy také, muže potvrdit).
  Svou reakcí jsem chtěl jen vyjádřit lítost nad možností takového vývoje (v tom jsme se také myslím shodli), s internetem jsem se seznámil ještě v době jeho existence v rozměru akademické sítě při studiu na ČVUT, proto zakupování pořadí ve url-vyhledávači mě irituje.
  Mám za to, že rozpor mezi mým a Vaším názorem se vysvětlil.
  Děkuji Vám za diskusi na toto téma, v tomto oboru máte nejspíš širší znalosti a navíc se s Vámi dá mluvit( to není zas tak obvyklé). Doufám, že nevadí odběhnutí od tématu doménových spekulatů. Nakonec byla to přece diskuse.
  S pozdravem,
  Honza.
 • 21. 1. 2002 17:05

  Dan Lukes (neregistrovaný)
  tyto dva systémy by jistě mohli existovat vedle sebe, ale asi jako Mac a PC

  V poradku. No a ? Laik bud epouzivat pouze to, co pouzivat dokaze, vy jako odbornik muzete pouzivat i jiny system - ale to neznamena, ze nemuzete pouzit system "pro laiky" pokud se vam zamane. Navic, na rozdil od prirovnani PC vs. Mac, kde by vas nakup obou hardware prisel draho, v nasem pripade je cena za dva systemy pro vas nulova a prepnuti do "jineho" vas nic nestoji.

  Konstatovani, ze nevim, na rozdil od vas, k cemu je Internet nebylo v zasade pejorativni - spise slo o rypnuti. Myslim, ze nikdo na svete nemuze rict, ze vi k cemu je Intenet dobry (nemyslim tim priklady, ale vycerpavajici vycet) a uz vubec nikdo nemuze rict, k cemu bude dobry zitra. Lze mluvit o tom, k cemu je internet ME dobry a jaky bych ho mel ja rad zitra - ale tezko ocekavat, ze svet se podle mych predstav zaridi. A proto muzeme nad urcitym vyvojem vyjadrit litost (i kdyz zrovna tohle me moc nepali - URL proste zustane URL, jen do browseru se proste prestane psat defaultne URL a zacne se tam psat dotaz pro vyhledavac - ale kdyz budu chtit napsat URL, pak najdnu takove nastaveni, nebo takovy prohlizec, kdy tam URL v tom klasickem vyznamu napsat budu moci - a to, ze se zmeni design browseru a vyznam jednoho okenka nepovazuji za nijak alarmujici) - ale to je asi tak vsechno. Zakupovani poradi ve vyhledavaci se mi take prilis nelibi, ale jedna z vlastnosti Internetu je ta, ze je v zasade neregulovan - uzivatele nebudou pouzivat vyhledavace, ktere se jim nelibi - a tak tyto vyhledavace zaniknou. A nebo je budou pouzivat, protoze jim to vadit nebude - a pak jde o "spravnou vec" a to, jestli se to me konkretne libi je irelevantni. To je, abych se na okamzik vratil zpet k domenam - totez, jako kdyz CZ.NIC bude ted urcity balik domen drazit - vzal by me cert, kdyz to slysim a pokusil jsem se s tim udelat vsechno, co jsem vubec udelat mohl abych necemu takovemu zabranil - ale realna situace je takova, ze cesky Internet si pro spravu domenoveho prostoru vytvoril CZ.NIC i s jeho pravidly a postupy - a tak jeho rozhodnuti tou nejreprezentativnejsi vuli ceskeho Internetu jake lze vubec dosahnout - a proto je konecne a spravne at se me nelibi sebevic - a vzdycky budu moci rikat, ze to je reseni, ktere se mi nelibilo a se kterym jsem nesouhlasil, ale nikdy nebudu moci rict, ze to bylo rozhodnuti spatne.

  Je potreba velice opatrne rozlisovat mezi tim, co by si clovek pral a tim, co oznacuje za "spravne" - protoze prave toto bylo zrejme hlavni pricinou rozporu mezi nami. A ze jsme odbehli od tematu ? Kdyby mi to vadilo, tak bych proste nereagoval ...

 • 14. 1. 2002 13:32

  Daniel Dočekal (neregistrovaný)
  Pane Šorm, ono nebylo dost sporů na základě ZNAČKOVÉHO práva ve kterých jste byl účasten jako osoba či firma pokoušející se parazitovat na cizích obchodních jménech? Já myslím že byste skutečně neměl příliš na veřejnosti zkoušet obhajovat své podníkání.....
 • 14. 1. 2002 13:49

  Luděk Šorm (neregistrovaný)
  Dane Dočekale, necítím potřebu obhajovat své podnikání, ale ohradit se proti lživé nálepce spekulanta. Pokud jde o spor, kterého jste se před lety účastnil jako rozhodčí jmenovaný protistranou, tehdy proti sobě stály na obou stranách ochranné známky. Snad mohu připomenout, že Úřad průmyslového vlastnictví uznal námi registrované ochranné známky za nezaměnitelné a spor vyřešil v náš prospěch.
 • 14. 1. 2002 18:50

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Minule jsem byl v diskusi pod články upozorněn, že nemám "spekulanty" označovat za podvodníky, tak je tedy nazývám "spekulanty" v uvozovkách. Myslím, že rozdíl mezi spekulanty a "spekulanty" je vhodné dodržovat, a Kam na Pardubicku, jelikož se řadí k těm spekulantům bez uvozovek, by na tom mělo mít eminentní zájem.

  1) Sděluji, že jste v době zpracování studie měli neuhrazeno 10 % registračních poplatků, protože je to pravda, jiný důvod k tomu opravdu není. Tohle množství předpokládám spadá do ranku "in-progress", tedy právě registrované domény a domény, kde je třeba uhradit obnovovací poplatek. Proti Vašemu podnikání nic nenamítám, je v rámci pravidel hry jménem kapitalismus, kterou hrajeme.

  2) Ne, Internet Info mezi spekulanty neřadím, protože Internet Info domény neregistruje za účelem dalšího prodeje za vyšší cenu. Důvod k registraci domén uvádím výše. Doména noviny.cz bude pravděpodobně brzy přesměrována na magazín Vajíčko -- server o reklamě, médiích a dobrém vkusu. Obnovovací poplatek byl naposledy uhrazen v říjnu.

  3) Dobře. Tak tedy za jakým účelem registrujete svých více než 500 domén? Možná svůj pohled ještě přehodnotím.
 • 14. 1. 2002 20:23

  Luděk Šorm (neregistrovaný)
  Proč jsme registrovali více než 500 domén? Myslím, že jsem na to již v diskusi reagoval, pokusím se tedy jinými slovy: každá doména tvoří jednu ze vstupních bran do našeho informačního systému.

  Je ekonomicky výhodnější doménu vlastnit, než si na cizí doméně pronajímat prostor či zveřejňovat reklamu. Mám k tomuto tvrzení přinejmenším 3 důvody:
  1) Představme si, že by Lupa byla vlastníkem některé z našich domén. Pronajala by nám ji exkluzivně za poplatek 840 Kč ročně, tzn. za cenu, kterou platíme v udržovacích poplatcích? Předpokládám, že nikoliv.
  2) Přivede nám intuitivně odvoditelná adresa více návštěvníků za menší náklady než 840 Kč/rok ve srovnání s běžnou cenou a obvyklým CTR bannerové reklamy? Odpovídám, že ano. Již při cca 50 návštěvnících, kteří si v průběhu celého roku (365 dnů) adresu "vymyslí" je jejich návštěva levnější než pomocí bannerové reklamy s obvyklou cenou a CTR.
  3) Doména (podobně jako titul na hřbetě knihy) bývá východiskem pro ruční i robotizovanou katalogizaci. Podobně i jedna informace ve 2 knížkách má nepochybně větší váhu...

  Nechápu, proč by se pojem spekulantství měl vázat na počet vlastněných a využívaných domén? Jinými slovy (a mezi řádky) v odpovědi na moji druhou a třetí otázku jste vlastně uvedl, že Internet Info není spekulant, protože má domén málo ("jen" 30, jak jsem v diskusi zahlédl, ale neověřoval). Kde je dle Vašeho hranice spekulantství? U 50, 100, 250 nebo 500 domén? A koneckonců ten, kdo má 4 společenské obleky a nikoliv 0-2, jak je obvyklé, je taky spekulant? Myslím, že další příklady takového uvažování nemusím uvádět :-)))
 • 14. 1. 2002 21:23

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Dobře, tohle vysvětlení je velmi rozumné. Z téhož důvodu Lupa drží doménu computer.cz. I když náklady na "doménovou reklamu" ve výši přes 400.000 mi přijdou ďábelsky vysoké ve své absolutní hodnotě vztaženo k běžnému objemu na webu, při srovnání s obratem to zase tolik peněz nění.

  Omlouvám se a už vás jako spekulanta nebudu jmenovat.
 • 14. 1. 2002 14:47

  Mirek Lnenicka (neregistrovaný)
  Spekulanti jsou opravdu nestesti. Jiz asi tyden se snazim najit peknou volnou domenu a pokud neni obsazena normalnim uzivatelem ( to beru ) vlastni ji spekulant. Oslovil jsem asi dva spekulanty a cena nikdy neklesla pod 10 000.- naopak :(
  Dokonce me bylo tvrzeno, ze pokud nemam 10 000.- na domenu pak asi nemam na internetu co delat :)
  Drzost nastve, ale horsi je to ze volna smysluplna domena se proste najit neda :((
  Nejsprostejsi ovsem je, kdyz si spekulant zaregistruje domenu, kterou stary vlastnik nezaplatil z technickych duvodu ( nejcasteji jiz nepouziva mail kam chodi faktury ).. a zada od nej poradne vypalne. To bych strilel.
  Tito lide by proste meli byti nejak stihani ...


 • 14. 1. 2002 15:05

  ja (neregistrovaný)
  Ne, ze by se mi libilo, co delaji spekulanti. Ale Vase veta, ze se snazim najit peknou volnou domenu, rika, ze chcete zaregistrovat nejake slovo ze slovniku. Ale spousta uspesnych projektu ma jmena, ktere jsou pekna jinak, a to ponejvice az potom, co je projekt VELMI uspesny. Napr. altavista, google, yahoo atd. Vzdyt vymyslet anoweb.cz snad zas tak moc prace nezabralo ne?
 • 14. 1. 2002 16:37

  jakub (neregistrovaný)
  tak to nevim...spusta serveru ktere rad navstevuji ma dost divna jmena, ale vtipne souvisi s obsahem [ktery je kvalitni], takze si je clovek zapamatuje. Jasne ze prvoplanove libive domeny jsou uz obsazeny spekulanty, ale prostoru pro nazev noveho projektu je tu stale dost.
  Pokud je Vase fantazie v koncich, dejte vedet, o cem ma vas web byt, urcite Vam ostatni ctenari poradi par prilehavych nazvu (posleme Vam je do posty, aby je nikdo nestacil registrovat :)))
 • 14. 1. 2002 16:44

  David Weil (neregistrovaný)
  Mno, pokud je držitel domény trouba a nechá si posílat fakturu na nepoužívaný mail a ani si nepamatuje, že by jednou ročně mohl něco za doménu zaplatit, tak mi potom platba za blbost alias "výpalné" nepřijde nemorální. Navíc ta doba, kdy cz.nic čeká na zaplacení, je dlouhá několik týdnů. Za tu dobu toho lze podniknout tolik...

  Hloupé je, že člověk mohl stále dokola registrovat doménu bez placení. Jsem toho názoru, že takovému člověku by to mělo být připsáno jako plná dlužná částka a jednat s ním jako s dlužník, tj. soud etc. Někteří lidé by se velmi podivili ;)

  Spekulanti zkrátka neštěstí nejsou. Neštěstí je systém, který takové jednání umožňuje a navíc neumožňuje se takovému jednání účinně bránit.
 • 14. 1. 2002 16:44

  Saratoga (neregistrovaný)
  A co zkusit stesti jinde, proc se vam nelibi adresy typu .net, .com, nebo, info nebo soukrome .tv ci .cc? Proc by vsechny cesky weby mely byt na cz?
 • 14. 1. 2002 17:39

  Petr Nachtmann (neregistrovaný)
  protoze napr. nektere vyhledavace ceskych stranek se zamerne omezuji jen na domeny v TLD .CZ
 • 14. 1. 2002 17:54

  Robert Nemec (neregistrovaný)
  A protože Čech si je schopen zapamatovat tak .cz a .com. Ne každý je počítačový guru. Zajímalo by mne, kolik procent populace ČR zná .info nebo .cc? 0,1 %?

  Nebo 2*n, kde n je měsíční počet UIPs na Lupě (a to kdo ví, zda-li je to tolik). Vycházím z premisi, že každý, kdo se trochu vyzná na netu, chodí na Lupu. :-)
 • 14. 1. 2002 19:09

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Ne každý Čech chápe, že může informace hledat i mimo .cz. Nejednou jsem vyslechl pěkné nesmysly od obyčejných uživatelů. Naposledy mě dostal rozhovor, který jsem nechtěně (ale to už asi nikomu nevymluvím, že ;-) vyslechl v tramvaji. Dva yupies se tam nejdřív bavili o tom, jak porušují autorská práva rozšiřováním nelicencovaných kopií software, a pak přešli na oblíbené stránky s toutro tematikou na webu, a nakonec přešli na to, že budou zařizovat kuchyně, ale že koukali po webu a jediná rozumná věc byla na kuchyne.com, ale že oni těm zahraničním obchodům nevěří, přeci si nenechá kuchyň postavit v Americe, že to radši obkreslí a nechá si to udělat někým v ČR.

  Takže pokud chcete prorazit pod jinou TLD, musíte hodně investovat do marketingu a reklamy. S pěknou českou doménou nic takového podnikat nemusíte.
 • 14. 1. 2002 20:45

  Luděk Šorm (neregistrovaný)
  Souhlasím, taková je i moje zkušenost... Spontánní návštěvnost serveru www.kuchyne.com bude v Čechách jiste menší než www.kuchyne.cz. Obecně platí, že kdo včas nekoupil, když byla doména volná, může se zlobit jenom na sebe. Byť uznávám, že vlastní chyby a chyby rádoby odborných rádců se přiznávají jenom s těžkým srdcem a na mučidlech.
 • 14. 3. 2002 16:52

  Michal Kubíček (neregistrovaný)
  Myslím, že možná důležitejší než doména je obsah. Ale do se týče znalosti -.info? o tom bychom mohli vyprávět bajky, přesto jsme to prubli - http://www.eostrava.info - a dneska jsme nejsledovanějšími stránkami Ostravy. (Pravdou je, ža na nás směruje i ostrava.cz, ale to je jiný příběh...
 • 14. 1. 2002 20:43

  petr andrs (neregistrovaný)
  no já když hledám nějaké informace a jde mi o to, aby se to týkalo ČR, pak zcela logicky omezím vyhledávání na doménu .cz, jiný efektivní způsob odfiltrování neexistuje (detekce jazyka na vyhledávačích je velmi pofidérní) takžé české stránky jinde než v .cz považuji za handicap.
 • 14. 1. 2002 21:26

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Google to zvládne. Sice pod CS zahrnuje v cca 15 procentech případů i SK, ale s tím už se dá vypořádat třeba přes omezení lang:cs -site:sk. Nastavení Google pro geeky bylo mezi odkazy ve zprávičkách minulý týden :-)
 • 15. 1. 2002 1:34

  Jirka (neregistrovaný)
  Aaaaa, odpovim si sam, pan Kopta je garçon d'éditeurs, krome toho se specializuje na vkladani english words do newsu, protoze je to tak vice "kuuul" a vsichni geekove a podobni looseri tak mohou admire jaky je to vlaste language and IT professional.
 • 15. 1. 2002 9:01

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Ale houby s voctem, pane Jirko :-) Slovo geek do mého aktivního slovníku nepatří, a kdybyste se na stránku s názvem Google's PR3F3R3N(3Z podíval, zjistil byste, proč jsem tohle slovo použil. Pro obyčejné uživatele webu, kteří si vystačí se čtením latinky, totiž ta stránka nese jméno Google's Preferences a její obsah i možnosti nastavení jsou totožné, jen si prostě na nic nehrají. Považuji to za humor, vtip, legraci -- bohužel asi můj smysl pro humor nesdílíte.

  Ze stejného důvodu jsem si napsal jako opozici k anglicky psaným titulům do signatury titul francouzský. A kdybyste se obtěžoval zjistit, co garçon d'éditeurs znamená (i proto jsou na těch slovech odkazy do slovníku), věděl byste, že by si takovou funkci v češtině nikdo soudný na vizitky nenapsal. Jelikož je to ale cizí řečí, i vy to považujete za nafoukanost. Obávám se, že mě prostě nemáte rád. Pokud to tak je, nemučte se a zapomeňte na mě.

  Přeji vám pěkný zbytek života.
 • 15. 1. 2002 11:35

  Jirka (neregistrovaný)
  Ale houby s voctem Marto,
  ja te proste miluju, tak a je to venku, az jsem se zacervenal. Vis, zalezi mi na Tobe.

  Jenom mi ta cestina nekterych jedincu na Internetu prijde pekne debilni - myslim to pouzivani "COOL VYRAZU"
  That's all OK ???
 • 16. 1. 2002 16:00

  Jirka (neregistrovaný)
  Pane Lnenicko a ostatni, proc obvinujete jine z vlastni hlouposti? Pokud nezaplatite mate smulu. Kdyz nezaplatite leasing na auto, po treti upomince o nej prijdete. Proc by to melo byt s domenami jinak? Pokud vam nechodi posta je to vase chyba. A poslednich 14 dni pred odregistrovanim domeny Vam ji CZ-NIC "priblokne" - tedy domena je nefunkcni. Pokud 14 dni nenavstivite svou domenu, nemate o ni zajem. Pokud o ni nemate zajem, tak proc se tu rozcilujete?
 • 16. 1. 2002 17:01

  Mirek Lnenicka (neregistrovaný)
  O me nejde, ja to vim :) Ale lide co nemaji s internetem zkusenosti ( tech je v neinternetovem businessu vetsina )a chteji mit svuj firemni web, si toto proste neuvedomi...
  Zacnou pouzivat mail nove domeny a stary proste nevybiraji ..
  Mozna by stacilo kdyby NIC jeste posilal upominky na info@domena.cz
 • 16. 1. 2002 17:14

  MK (neregistrovaný)
  Lide kteri nepodnikaji v autoleasingu si to proste neuvedodmi. Chteji mit proste auto ...

  Podotykam, ze kdyby rok uzivani domeny stal tolik, co rok uzivani auta na leasing, urcite by Vam dorazil kazdy rok s fakturou messenger :-)

  Uvedeny nazor je soukromy

 • 15. 1. 2002 14:03

  Jiri Pallas (neregistrovaný)
  Chranime si seznamku tim, ze mame zaregistrovano www.Seznam.SE a www.Seznamte.SE. Potom mame jeste asi 50 domen (m.j. zamestnani.cz, stroje.cz, merketing.cz, koleje.cz), ktere jsme jeste nestihli uvest do provozu.
  Ostatne mimo registrovanych domen jsme jednu koupili: www.Rande.cz za 10.000.
 • 15. 1. 2002 17:44

  ČoČkin I. Líný (neregistrovaný)
  s označením spekulant by však určitě někteří nesouhlasili, takže prostě prcguma :o)) // dámy omluvý (ženský rod, tak tvrdé Y :)) mírnou vulgárnost posledního použitého slova //
 • 16. 1. 2002 16:06

  Jirka (neregistrovaný)
  Chcete tvrdit ze rozbehnete 50 domen, ktere jste "nestihli" uvest do provozu? Jste stejni spekulanti, jako ti, kteri s moralnimi komentari blokuji nebo blokovali domeny sex, pivo, vino, ale i noviny atd.......
  Ze jste se nezminil, jak brojite proti jinym seznamkam, ktere byt treba i na free webu, aale pekne provozuji studenti nebo ti, kteri na to nemaji....
 • 16. 1. 2002 16:24

  Jiří Pallas (neregistrovaný)
  Aha, pan spekulant se ohlasil. Jestli tim myslite to, ze vyhazujeme inzeraty a tisice odpovedi, ktere obsahuji vase adresy, tak se bezbolestne priznavam. Ano, jsme hnusaci, kteri nechteji aby nasi navstevnici dostavali misto nabidek na rande odkazy na stranky spekulanta s domenami.
 • 16. 1. 2002 20:02

  Jirka (neregistrovaný)
  Vážený pane, vidím že nejste při smyslech. Nevím o tom, že bych k vám cokoli posílal a dokonce ani se seznamoval protože to nemám zapotřebí. Oba velmi dobře víme o čem je řeč a myslím, že byste měl vzpomenout doby před dvěmi lety, kdy jste se s prominutím choval jako čuně. Vidím, že vám to zůstalo.
 • 16. 1. 2002 20:20

  SENET (neregistrovaný)
  Vážený pane Martine Kopto,
  nedalo mi to než reagovat na váš článek nejenom z důvodu, že jsem v něm citována a že v něm hlásáte bludy, ale i proto, že je veden poněkud předlistopadovým "morálním náhledem". Nejprve k vašemu tvrzení (a byla bych velmi ráda, kdybyste je pane doložil) o korespondenci mezi mnou a paní Görnerovou:
  Paní Görnerová mi napsala, že nebude za doménové jméno utrácet "těžké prachy". Odpověděla jsem jí tedy, že pokud jsou pro ni 2-3 tisíce těžké prachy, že se nedá nic dělat. Tedy až příště budete citovat překroucené části cizí emailové korespondence, uďte tak laskav, a zveřejněte co, co předcházelo mé odpovědi. Dovolím si ještě několik poznámek k vašemu článku.
  - napsal jste doslova totální blábol: "Nemůžeme do jednoho pytle házet všechny vlastníky velkého počtu domén. Společnosti jako Computer Press, Česká produkční 2000 nebo RadioMobil totiž své domény neregistrují ze spekulativních důvodů, ale převážně pro ochranu svých komerčních zájmů (registrují názvy svých služeb a výrobků či ochranných známek, jejich varianty a kombinace)." Tyto společnosti činí totéž, co zde jiný přispěvovatel již uvedl. Blokují ostatním domény a za 840,- Kč si dělají snadnou reklamu a zejména levnou. Domény přímo nevyužívají, buď přesměrovávají, nebo jsou zcela nefunkční. Tvrzení že se tím chrání a že registrují názvy výrobků s lužeb vlastně říká, že je zde porušována hospodářská soutěž a je vytvářen monopol. To, že hájíte jednu kategrii a druhou napadáte ve mně vyvolává pocit, že to s vaším morálním profilem bude poněkud jinak, než zde naznačujete. Vaše věta ze závěru vašeho článku : "No řekněte, kdo je lepší spekulant: Kdo pod tlakem prodává, nebo kdo bez rizika kupuje?" ve mne vyvolává vážné obavy o váš zdravotní stav a mohu vás ujistit, že jste jí předčil nejhloupější výroky nejmenovaného premiera.
  - Vážený pane (nejsem si jista, zda vás tak smím oslovovat, abyste to nepovažoval za urážku), nejsem v koutě a neprodávám pod cenou. Převáděla jsem, převádím a budu převádět domény za svoji režii, nebo zdarma školám atd. Lidem, kteří mne napadají že nebudou platit těžký prachy (protože nemají ani ty 2 tisíce), napříště ani odpovídat nebudu. Jsem pro fundovanou seriozní diskusi, ale ta vaše je jí natolik vzdálena, že se jí nehodlám zúčastňovat. Občas mám chuť zatelefonovat P.Simonovi a One.cz a říci jim -- dneska končím, máte volné pole. Myslím, že by vás zejména tyto dva subjekty vyvedli z vašeho naivního nadšení velmi brzy a také vás z něj po březnu vyvedou -- až na pár domén se nezmění totiž vůbec nic.
  - uvádíte zde nepravdivé informace -- subjekt SENET-CZ nemá ani zdaleka zaregistrováno tolik domén, jaký počet jste uvedl. Používám pouze 3 subjekty pro registraci z osobních důvodů, které zde nehodlám zveřejňovat. Uhrazená doménová jména mám pod samostatným subjekte a nejsou určena k prodeji. Ostatní řadím pod 3 subjekty podle účelu, k jakým jsou domény určeny. Upozorňuji vás, že některými konstatováními v tomto článku PORUŠUJETE zákony ČR. Osobně se odmítám soudit i polemizovat s "moralistou a odborníkem", jakým jste, ale nedivila bych se, kdyby tak učinil třeba pan Šorm. To, co zde o něm uvádíte je vrcholem diletantismu, ignorantství a sprosťáctví a navíc porušením zákona. Divím se, že jste tedy nezveřejnil rádobymoralisty kteří blokují klíčové domény od roku 1996/7 a hradí je stejně jako pan Šorm a i tyto pány neoznačil jako spekulanty.. Je běžné v tomto státě "nakydat" na někoho bláto, abychom zakryli svoji nebo druhého špínu. Váš výlev mi silně připomíná vládni akci "Čisté ruce", která ve mně vyvolává pocit, jako by šlo spíše o vyřizování osobních účtů.
  - Váš příspěvek mi velmi připomíná pořad "Kotel" a jeho smysl. Připomíná mi o pokřik komunistů v roce 1989 poukazující na platy umělců, kteří pomáhali studentům v jejich stávce a pravděpodobně má týž záměr. Ostatně, není to první případ, kdy někoho napadáte naprosto na základě naprosto neobjektivních informací.
  - Nevím jakou náladu máte vy a jakou mají jiní hromadní registrátoři domén -- pokud píšete o náladě mezi spekulanty. Já mám náladu dobrou a věřte mi že po přečtení vašeho příspěvku ještě lepší -- pobavil jste mne.
  - spekulantům neodzvonilo, nová pravidla CZ-NICu umožní od března těm, kteří dnes nemají ani na úhradu velmi zajímavých doménových jmen, aby se spojili s investorem ( jako např. nejmenovaný "kolega") a domény dopředu uhradí dle nových pravidel. Zablokují je tak úhradou a přejdou na druhou stranu, mezi ty "čestné" spekulanty, kteří domény hradí, neprovozují a čekají na kupce -- jako u domén sex, pivo, víno, noviny a dalších. Běžný uživatel internetu tedy bude mít smůlu a bude platit ještě tvrději a více, pokud na to bude mít. Navíc jim umožní s malou obměnou dělat to samé, jako dnes. Kdo bude zveřejňovat a rozhodovat, čí žádost či platba přišla dříve, zda dotyčný nepodal více žádostí a podobně?
  - To co činím činím mimo jiné díky tomu, že mi to systém umožňuje a není to zapovězeno. Jen mi tu prosím nezačněte psát litanie o morálce, mohla bych se rozplakat. Víte pane, já nemoralizuji, já konám a pomohla jsem mnoha lidem získat tu "jejich" doménu zdarma nebo za režijní poplatek, protože jim byla rok i více blokována. To co se děje dnes, nová pravidla neodstraní, naopak, bude to pokračovat a zvýhodní to movitější a šikovnější. Ale to je v tomto státě běžné, je v nás na jedné straně příliš postsocialismu na straně jedné a korupce na straně druhé. Tedy veřejně prohlašuji, že i po březnu budu činit tak, jak činím dnes a budu tak pomáhat získávat lidem domény, o které přišly či které jim někdo blokuje. Já neblokuji nikomu nic. KAŽDÉHO, kdo mne oslovil jsem vyslyšela a KAŽDÉMU jsem vyšla vstříc a doménu mu převedla, pokud nepoptával zrovna doménu ekonomika.cz kterou mám uhrazenu a nenabízel za ni 3.000,- korun, nebo pokud jsem s doménou neměla vlastní úmysly či pokud nebyl již rozjednán její převod. NIKDY jsem nikoho, komu propadla jeho doména z důvodu nezaplacení neoslovovala a nenabízela mu ji za desítky tisíc, jak to činí někteří. Budoucnost ukáže, že jsem lidem, kterým byla doména blokována pomohla více, než nová pravidla registrace a nehodlám o tom dopředu polemizovat, povíme si to na konci letošního roku.
  - pokud mne považujete za spekulantku, prosím. Každý máme své metody, pohnutky, cíle. Vzhledem k tomu, že mne označujete za spekulantku, budu tento výraz používat a nebudu se proti němu ohrazovat. Tedy pane, na rozdíl od mých kolegů "spekulantů" neregistruji domény s gramatickými chybami, neregistruji domény typu ceskedrahy.cz a české-drahy.cz a nehradím je, protože tato činnost mé "konkurence" ve mně vyvolává úsměv. Nepředpokládám, že by ministr dopravy tyto domény kupoval za jakékoli, natož těžké peníze. Rovněž tak neregistruji domény typu sony.cz, byť doménové jméno nemá vazbu s ochrannou známkou dle výkladu zákona, který jsem si nechala vypracovat. Prostě toto nedělám. Nechci od lidí 40-60 tisíc korun, jako má "konkurence". Jak jsem napsala, činím obdobu toho, co tady bylo vyzdvihováno jako morální počin -- tedy tzv. hlídání domén, které mělo nulovou úspěšnost a navíc někteří "hlídači" ani neuhradili svoji doménu a ta jim propadla.
  - registuji v menší míře domény pro sebe a ty hradím (něco kolem 100 domén).
  - další domény registruji na základě objednávky klienta, kterému doménu mí "kolegové" blokují a chtějí za ní 30-60 tisíc korun. Takovouto objednávku, v případě mého úspěchu realizuji za 2-3 tisíce korun v případě úspěšné registrace.
  - Většinu domén registruji "dopředu", tedy bez objednávky tak, jako mí konkurenti. Na rozdíl od mých konkurentů NEOSLOVUJI bývalé majitele a nežádám od nich "výpalné" v řádech desetitisíců (s vyjímkou oslovení chovatelských stanic, kde byla doménová jména nabídnuta VČETNĚ STAVBY www prezentace v cenových kategoriích 5-7.000,- Kč).
  - v případě, že někomu propadla doména pro neúhradu, většinou mu ji převádím za mé režijní náklady v cenách kolem 3.000,- Kč
  - více jak polovinu těchto domén, tedy domén, které jsem takto získala a následně převedla původnímu vlastníkovi, jsem převedla na rozdíl od mých "konkurentů" z oboru ZCELA ZDARMA. Šlo o domény základních škol, neziskových amatérských sportovních klubů. Mí "kolegové", kteří doménu před tím blokovali třeba základní škole požadovali od školy nebo sportovního klubu 20 -- 30.000,- korun. Ode mne ji škola získala zdarma.
  - Vaše tvrzení o výnosnosti "spekulací" s doménami je s prominutím blábol. Spočtu-li přímé náklady a přímé tržby, jsem 15% v mínusu. Dělám to však proto, že osobně nesouhlasím s metodami a cenami mých "kolegů", dále proto, že některé domény, o které jsem v minulosti přišla, nebo o které mám zájem, chci získat a následně je hradím ( detektivove.cz, terorizmus.cz, a další).
  - Netvářím se, že to dělám ze samaritánství a ani se neoháním rádobymorálkou, jako někteří. Za dobu, co takto registuji domény jsem jich převedla zájemcům nebo původním vlastníků mnohem více, několikanásobně více, než má drahá "konkurence" a za nesrovnatelně nižší ceny. Z tržeb si hradím zežijní náklady včetně těch, kdy převádím doménu zdarma.
  - Do doby, než jsem s touto činností začala, měla většina původních vlastníků prostě smůlu, nebo musela zaplatit částky 20 -- 50.000,- Kč. Já domény, v případě, že si je neobjedná někdo jiný, převádím původním vlastníkům za ceny, které jsem uvedla.
  - Osobně považuji nová pravidla CZ-NICu za nic neřešící, tato pravidla umožní těm, co na to mají ale "neumí" bojovat registrací proti mým kolegům, aby si domény předkoupili a stali se tak moralizujícími vlastníky (já domény hradím) a nechali si tvrdě platit. To je ale ostatně život, žijeme v tržním hospodářství. Běžného uživatele, nebo majitele, který přijde o doménu a nemůže si z ekonomických důvodů uhradit "výpalné" v řádech 20-50 tisíc tato nová opatření doslova odbourají.
  - Nemám nic proti CZ-NICu, ani jeho vedení, ani jeho pracovníkům. Setala jsem se tam vždy s korektností a seriozností, jediné, k čemu mám vítku jsou nová pravidla a způsob "obrany" běžného žadatele. Daleko úspěšnějším opatřením by bylo:
  1 -- povolit registraci nového doménového jména proti úhradě tak, jako kdekoli jinde -- elektronický platební systém je u nás již, byť v menší míře funkční.
  2 -- zrušit těm (včetně mne), kteří opakovaně registrují domény a nehradí je tyto domény (právní důvod existuje).
  3 -- zrušit domény jednoho z "mých kolegů" pro nedodržení technických podmínek -- ve skutečnosti totiž mají DNS nastaveny pouze jeden jediný den a po kontrole je opět nemají, přesto figurují jako nastavené.
  4 -- udělit providerům , kteří se zabývají hostingem a refistrací domén "licence", pokud dosavadní činností dokázali, že to s internetem myslí vážně a splňují podmínky pro přidělení licence. Na základě těchto licencí by pak firma pro klienta mohla zaregistrovat doménu "přednostně" na základě objednávky klienta a musela by ji do třeba 7 dnů uhradit. Opakované nebo "spekulativní" registrace těchto firem by vedly k odebrání licence.
  Víte pane, byla bych velmi ráda, pokud něco zveřejníte, abyste dodržoval "kodex novináře", tedy, abyste uváděl fakta a nevytrhával věci ze souvislosti. Jinak nářky o tom, že někdo nedostal fakturační či upomínkový email jsou k smíchu. Každý zjistí, pokud to myslí s doménou vážně, že ji nemá více jak dva týdny funkční, pokud neuhradí druhou upomínku. Nehraji si zde na moralistku a dobrodince, ostatně, nevařím polévky pro bezdomovce. Jen věci řeším jinak a daleko férověji, než někteří z mých "kolegů". Pochybuji, že někdo z nich převede získanou doménu zdarma či za 2 tisíce. A k vaší poznámce o nabídce domén na burze senet -- pane, jsou tam i domény jako je ekonomika.cz, kterou jsem odmítla prodat za 400.000,- Kc, protože s ní mám, tak jako někteří přispěvovatelé zde své úmysly. A pokud považujete to, že zaregistruji psí doménu a prodám ji za 7 tisíc korun včetně stavby www prezentace a z těch 7 tisíc je i následně uhrazena i registrace domény, pak prosím. Spekulací podle vašeho měřítka je i to, pokud musím koupit lék, který mi někdo prodá se ziskem výrobce + velkoobchodu + lékárny. A suroviny platí z prodeje, nikoli dopředu. Pokud se vy, nebo někdo jiný domnívá, že se nyní vrhnu do příspěvkové konference lupy a budu tady polemizovat s lidmi, mýlí se. Nemám na to čas a ani náladu. A navíc, nehodlám polemizovat s těmi, kteří k tomu mají to nejmenší právo ani pověření a často sami porušují pravidla a zákony. Zvykla jsem si, že žiji ve státě, ve kterém zloba, závist jsou běžným jevem. Ve státě, kde politik prohlásí, že bude politikem do prvních svobodných voleb a pak je "politikem" 11 let a tvrdí, že to tehdy myslel jinak. Ve státě, kde platíme ozdravné pobyty jedněm a druzí by dávno přišli o místo. Ve státě, kde se jedni v rámci mocenského boje zavírají (ať je to ředitel televize či majitel firmy), aby se tím zakryly ty opravdové nepravosti těch druhých. Ve státě, kde se prodávají banky za korunu, jiné se rozdělují na zdravé (ty se pak prodají) a nezdravé (ty zkrachují a vkladatelé přijdou o vše).
  Ve státě, kde kdokoli může o komkoli napsat cokoli i když to není pravda a není proti tomu obrana. Ve státě, kde se beztrestně na internetu zveřejňují informace, které jsou předmětem obchodního tajemství, kde soutěže krásy nevyhrávají nejhezčí, ale nejposlušnější....... Ve státě, kde budeme uctivě tleskat i slepici, pokud bude první.
  Nebudu a vámi ani s jinými polemizovat pane, pomluvit či očernit někoho je snadné, obrana je prakticky nemožná. Nebudu tady dokazovat, že moje činnost s odřenými zády vydělá na náklady a vysvětlovat, proč to tedy dělám, ani nebudu vám ani komukoli jinému přeposílat emaily těch, kteří díky mně mají svoji doménu. Nebudu vás ani žalovat jako bych mohla ve státech, kde je právní systém funkční za to, že mi bez mého souhlasu děláte reklamu, odkazujete na mé stránky atd.
  Tedy na závěr -- všem čtenářům Lupy.cz, Lupě, CZ-NICu a jeho pracovníkům a všem dobrým lidem přeji dodatečně v Novém roce hodně štěstí, zdraví, lásky a úspěchů. A zejména přeji všem a tedy i sobě, aby nepropadali tomu, co z duše nesnáším a čeho jsou někdy příspěvky plné -- rádobymoralizování a inflaci slov.

  Přeji hezký den

  Vladana Petržilková
  v.petržilková@seznam.cz

  P.S.: když tak rád citujete výtržky s cizích emailů, otiskl byste i děkovné emaily od těch, kteří ode me získali svou doménu zpět zdarma nebo za 2 tisíce?
  P.S.: asi by jste nebyl příliš rád, kdybych napala o vašich důvěrných a soukromých věcech, tak jako vy píšete o mých. Kdybych tak učinila, se stejnou sprostotou a bezohledností jako vy, a navíc mohla zveřejněná konstatování na rozdíl od vás doložit (což mohu), asi by se vám velmi zpotily dlaně. Doporučuji vám tedy velmi důrazně, abyste se podobných výlevů napříště vyvaroval.
 • 16. 1. 2002 21:35

  Helena Görnerová (neregistrovaný)

  Uff, to byla litanie :o) Kudy do ní..

  Jelikož jsem v článku zmiňována a pan Kopta má skutečně Váš e-mail ode mě, vyjádřím se k několika FAKTUM, které tu záměrně zkreslujete. Předem se MOC omlouvám účastníkům, kteé tato osobní debata nezajímá a přihlásili se chudáci k odběru reakcí - omlouvám se, ale fakta dodat musím.

  1) Paní Görnerová mi napsala, že nebude za doménové jméno utrácet "těžké prachy".
  - Paní Görnerová vám napsala (pokud tedy mluvíme o té samé - tedy o mě:
  "Vazeni,
  nemam zadnou chovatelskou stanici a rozhodne nepodporuji takoveto prekupnictvi s domenami! Vasi "nabidku" tedy ani nevyuziji, ani nedoporucim. Laskave me vyradte ze sveho spammlistu, svou adresu pro podobne vylevy jsem vam nedovolila pouzit. Na vase pocinani by se mely podivat kompetentni organy."
  To, že to jsou pro mě asi těžké prachy a že mi přejete, aby se můj chov konečně vzchopil, jste napsala následně Vy mě.

  2) Tedy až příště budete citovat překroucené části cizí emailové korespondence, uďte tak laskav, a zveřejněte co, co předcházelo mé odpovědi.
  Vaší odpovědi předcházelo výše citované. V tomto ohledu Vás tedy mohu uspokojit i já.

  3) Odpověděla jsem jí tedy, že pokud jsou pro ni 2-3 tisíce těžké prachy, že se nedá nic dělat.
  Odpověděla jste:
  "Vazena pani, pokud tedy znate pravidla, vite ze nebyla z nasi strany porusena. Pokud se Vam zda cena za domenove jmeno vcetne stavby stranky 5-7.000,- Kc vysoka, budu potesena, napisete-li o nas nejen na Lupe - bude to velmi dobra reklama.
  Spekulace je legalni ve smyslu obchodovani v tomto state. Pokud se Vam zda 5-7 tisic za domenove jmeno vcetne stavby stranek mnoho nebo na to nemate nebo to povazujete za spekulaci, prosim."
   
  S Vaším laskaým svolením jsem tedy předla odkaz na Vaše stránky + příslušné Vaše sdělení panu Koptovi, aby Vám udělal reklamu (neboť i negativní reklama je reklamou :o)

  4) Většinu domén registruji "dopředu", tedy bez objednávky tak, jako mí konkurenti. Na rozdíl od mých konkurentů NEOSLOVUJI bývalé majitele a nežádám od nich "výpalné" v řádech desetitisíců
  Zato oslovujete lidi, kteří nemají se psy nic společného a obšťastňujete je spamem (pozor, to není moralizování, to je FAKT). Mimochodem, víte o tom, že "..spam, neboli obtěžující nevyžádaná pošta, je v Evropské unii postaven mimo zákon a bude postihován..." Za chvíli tam patrně budeme také, konečně se nám doufám uleví.

  5) Osobně považuji nová pravidla CZ-NICu za nic neřešící, tato pravidla umožní těm, co na to mají ale "neumí" bojovat registrací proti mým kolegům, aby si domény předkoupili a stali se tak moralizujícími vlastníky (já domény hradím) a nechali si tvrdě platit.
  Vážená paní, to jste mohla dělat doteď také. Stále nevidím to nové zlo, které nám ubohým zájemcům o domény nová pravidla přinesou - proti současnému stavu :o) Ani v jednom z vašich následných 5 mejlů jste mě nepřesvědčila.

  6) Spekulací podle vašeho měřítka je i to, pokud musím koupit lék, který mi někdo prodá se ziskem výrobce + velkoobchodu + lékárny. A suroviny platí z prodeje, nikoli dopředu.
  Jenže ten lék mi nikdo neblokuje a pokud je obecně stanovená cena (stejně jako za registraci domény), lékárna ji MUSÍ akceptovat. A pokud jej chci, prodá mi ho za tu cenu bez řečí. Ale to jen tak BTW, to srovnáváme hrušky s jabkama, což je blbost a jsme někde úplně jinde.

  7) Nebudu vás ani žalovat jako bych mohla ve státech, kde je právní systém funkční za to, že mi bez mého souhlasu děláte reklamu, odkazujete na mé stránky atd.
  Odkázat na nějaké stránky není trestné. A souhlas se zveřejněním Vašeho e-mailu a nabídky přímo zde na Lupě jste mi výslovně DALA - viz výše.

  Vážená paní, Vaše e-maily i nynější odpověď do diskuse, si místy odporují. Na jednu stranu Nebudu tady dokazovat, že moje činnost s odřenými zády vydělá na náklady a vysvětlovat, proč to tedy dělám, ani nebudu vám ani komukoli jinému přeposílat emaily těch, kteří díky mně mají svoji doménu., na druhou stranu P.S.: když tak rád citujete výtržky s cizích emailů, otiskl byste i děkovné emaily od těch, kteří ode me získali svou doménu zpět zdarma nebo za 2 tisíce? ..
  Vaše e-maily mé osobě se nesly ve stejném duchu, nakonec jsme se na některých věcech (zdálo se mi) shodly a náhle po 2 dnech opět tohle - diametrální obrat. Své jsem uvedla, na zbytečné debaty také čas nemám, takže Vám přeji dobrou noc a zítra náladu pro změnu v barvě slunce :o)
  Helena Görnerová
  Equichannel.cz

  P.S. Pokud na tom trváte, jsem ochotna zde zveřejnit naši kompletní bohatou korespondenci v plném znění, nebo ji dát v originále i s mašlí panu Koptovi, aby mohl dokázat, že si to nevymyslel. Ovšem jsem si téměř jista, že by to tu vůbec nikoho nezajímalo :o)
 • 17. 1. 2002 6:39

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  ---> Milá paní Petržílková,

  vím, že osobnost jedince určují předevší první tři roky života, a proto se nebudu ohrazovat proti nařčení z "předlistopadového 'morálního náhledu'", s námi, kdož si své první tři roky odbyli před koncem roku 1989, se buhužel již "předlistopadový 'morální náhled'" ponese. Velmi se omlouvám, pokud máte dojem, že výběr z bohaté korespondence mezi paní Görnerovou a Vámi je publikován překrouceně. Kdybyste svoje připomínky sepsala souvisle, mohli bychom je zveřejnit jako reakci na můj článek. Vedeni jsme především touhou po přiblížení pravdě a nepatří mezi naše slabosti neschopnost přiznat mýlku.

  Nyní se pokusím odpovědět postupně na jednotlivé výtky k článku:
  -- Registrátorovi "Kam na Pardubicku" se omlouvám za spojení se spekulanty, věřím jeho vysvětlení a dále jej již nepovažuji za spekulanta. Zmínil jsem jej především proto, abych poukázal na fakt, že za svých cca 600 domén na rozdíl od Vás registrační poplatky hradí.

  -- O můj psychický zdravotní stav se stará vojenská správa, těší mne Váš zájem, věřím, že má vyjádření stále ještě spadají do rozmezí běžného pohledu na normalitu. Na svoji obhajobu rád uvedu, že PedF UK dosud neshledala můj stav závadný, pokud se výchovy mladistvých týče. Oslovení "Vážený pane" se nebráním.

  -- Lidé vědí, že mohou doménu registrovat za 1.600 + DPH, proto jim možná přijde krajně podivné, že jim někdo doménu nabízí za 2-3, ale spíš 5-7.000 korun, aniž by předtím, těch hloupých 1.600 uhradil. pokud nemáte 2.600 * 1.600, tak proč si ty domény usurpujete? Ostatní zmiňovaní si je sice usurpují, ale hradí je.

  -- Skutečně se domnívám, že člověk, který se vyhne registračnímu šílenství po 1. březnu za cenu do výše dvojnásobku ceny registračního poplatku za doménu, je daleko vychytralejší (když nemáte ráda slovo spekulant, tak tedy) obchodník, než někdo, kdo na omezenou dobu jméno zablokuje, a pak o něj spravedlivě přijde.

  -- Pokud se mnou nehodláte diskutovat pro moji oponentskou nedostatečnost, pak mne to mrzí a slibuji Vám, že z toho pro sebe vyvodím fatální důsledky.

  -- "Pár domén", které zmiňujete, ve Vašem případě činí přes 90 procent. Podobně tomu je v případě pana Šimona a ONE.CZ. Pokud byste měla uhradit všechny domény, které blokujete, vydala byste přes čtyři miliony korun.

  -- Vycházím ve svém článku ze studie společnosti Internet Info. Pokud si jste jista, ža na subjekty, které SENET používá, není registrováno přes 2.600 domén, pak mně opravdu záleží na tom, abyste specifikovala, které domény registrujete skutečně Vy, a které SUBJECT, který užívá totéž označení. Pokud se cítíte mým, článkem poškozena, prosím, žalujte mě. Pokud na mne nepodáte trestní oznámení, pak si budou naši čtenáři moci domýšlet, že se mne pouze snažíte zastrašit. Ostatně žalobou už mi bylo vyhrožováno od P.E.S Consulting a pana Šimona. Nejsem nijak veden proti nim, nic proti nim nemám. Pokud skutečně byli poškozeni tínm, co jsem o nich napsal, a pokud to zároveň nebyla pravda, pak je mi velmi líto, že své verbální výhružky nikdy nedovedli k reálnému provedení. Pokud jsem porušil zákon, žalujte mne.

  -- Nekydám na nikoho bláto. Pouze tvrdím, že některé subjekty opakovaně registrovaly domény už s tím, že za ně nebudou hradit registrační poplatky, tyto subjekty označuji za "spekulanty", záměrně v uvozovkách. Přijít do samoobsluhy, vzít si rohlíky za 0,90 korun bez zaplacení s tím, že předpokládám, že je venku před obchodem prodám za 2,60, a pak se vrátím, abych uhradil účet, to označuji za "spekulaci", ačkoli bych to raději označil za skutkovou podstatu jistého trestného činu.

  -- Tvrdíte, že někoho nepoprvé napadám na základě neobjektivních informací. Rád se s Vámi někdy ochotně sejdu, abych si ujasnil, význam pojmu "informace". Pokud vím, tak i zpravodajské agentury se ödkazují na informace jakožto na subjektivní (s určením půvpdce).

  -- Pokud jsem Vás pobavil, pak je to jen dobře. Nebylo to záměrem, ale jsem tomu rád.

  -- Jakkoli odstavci o přínosu nových pravidel, kdy doménu bude moci blokovat jen ten, kdo za ni zaplatí registraci, jsem neporozumněl, tak Vás musím upozornit, že doményx pivo, víno a sex, o kterých v koprespondenci tvrdíte, že ji registrují osoby blízké Lupě, nikdo ze zaměstnanců ani majitelů Lupy neregistruje. Doménu noviny registruje internet info a hradí za ni poplatky, doména není na prodej.

  -- Systém Vám soce dosud umožňuje registrovat doménu a neuhradit za ni po dobu až čtvrt roku registrační poplatek, ale není tomu tak protože by byly domény 1/4 roku zdarma, ale protože se CZ.NICu nevyplatí dlužníky stíhat. O morálce ve článku nepíšu, protože je nepřenositelná. Zmiňuji se pouze o tom, že je lepší z Vás vytáhnout doménu za minimální cenu (ne více než dvojnásobek poplatku), než riskovat za 1/4 roku, že někdo bude při registaci rychlejší.

  -- Pokud jste pomohla několika lidem získat doménu tím, že jste ji zablokovala dříve, než někdo jiný, kdo chtěl lidem pomoci zablokování také, pak Vám to nevyčítám, jen upozorňuji, že brzy budete muset, kromě zablokování ještě i zaplatit.

  -- hje mi lhostejno jaký typ domén bez uhrazení poplastků blokujete a kolik za odblokování požadujete.

  -- "registuji v menší míře domény pro sebe a ty hradím (něco kolem 100 domén)" hradíte okolo 200 domén.

  -- "v případě, že někomu propadla doména pro neúhradu, většinou mu ji převádím za mé režijní náklady v cenách kolem 3.000,- Kč" -- nerad to říkám, ale kdybyste Vy a Vám podobní takovou doménu nezačali "hlídat", zaplatil by postižený polovic.

  -- Pokud jste při registraci 2.600 domén 15 % v mínusu, při uhrazení pouze 200 domén, pak je mi to vcelku jedno. Po prvním březnu, pokud budete chtít "hlídat" 2.600 domén budete v mínusu ještě větším. Nerozumím tomu, proč činíte překážky někomu dalšímu, když Vám to ani nenese.

  -- "já domény hradím" -- já hradím všechny domény, které "blokuji", kolik procent domén hradíte Vy?

  -- ad 1) toto právě nová pravidla registrace činí. Pokud nezaplatíte, pak neblokujete.

  -- ad 2) po(s)útupně vyprší.

  -- ad 3) to je prblém CZ.NIC, upozorněte na to CZ.NIC, on je povinen na základě svých vlastních pravidel činit opatření.

  -- ad 4) porušuje to podmínku rovnosti, která je všeobecně považována za základ demokracie.

  -- "Jinak nářky o tom, že někdo nedostal fakturační či upomínkový email jsou k smíchu." Chcete po mně, abych dodžoval kodex novináře, ale podsouváte mi slovo "nářek", které jsem myslím nepoužil. Pokud někdo nedostal výzvu k úhradě poplatku, pak to je IMHO jeho vina. Podle mých uinformací a zkušeností přicházejí totiž na adresy, které si klient žádá. Pokud nedojdou, je to obvykle chyba klienta.

  --- "A pokud považujete to, že zaregistruji psí doménu a prodám ji za 7 tisíc korun včetně stavby www prezentace a z těch 7 tisíc je i následně uhrazena i registrace domény, pak prosím." Syntax error, parse error.

  -- "Pokud se vy, nebo někdo jiný domnívá, že se nyní vrhnu do příspěvkové konference lupy a budu tady polemizovat s lidmi, mýlí se." Vidíte, a já bych zrovna strašně rád došel k pravdě. Je to škoda.

  -- "Ve státě, kde kdokoli může o komkoli napsat cokoli i když to není pravda a není proti tomu obrana." -- je proti tomu obrana. Buď přesvědčíte mne či vydavatele a omluvím se Vám, nebo přesvědčíte soud a omluvím se Vám. Jinak to považuji za svobodu slova a vězte, že důvěra čtenářů je mi takovou hodnotou, že si nedovolím napsat nic, o čem nejsem přesvědčen.

  -- "Ve státě, kde se beztrestně na internetu zveřejňují informace, které jsou předmětem obchodního tajemství" -- nechápu, nerozumím souvislostem. My nezveřejňujeme skutečnosti, které jsou předmětem obchodního tajemství. To bychom byli blázny. Ale pokud sami dojdeme k nějakému poznání a máme pocit, že je hodné zveřejnění, pak nás opravdu nezajímá, komu záleží na tom, aby se to obecně nevědělo. Pokud nechcete, abychom nezveřejňovali něco, co nechcete, aby se vědělo, pak vidím jen jedinou možnost: Kupte a zrušte Lupu.

  -- "Nebudu a vámi ani s jinými polemizovat pane, pomluvit či očernit někoho je snadné, obrana je prakticky nemožná." Pokud sepíšete své výtky souvisle ve větách s hlavou a patou, Lupa to ráda zveřejní jako reakci a dostanete dokonce i honorář.

  -- "Nebudu tady dokazovat, že moje činnost s odřenými zády vydělá na náklady a vysvětlovat, proč to tedy dělám" -- to od Vás nikdo nechce. Podle mě prostě když něco objednám za dohodnutou cenu, mám to v dohodnuté lhůtě uhradit. Proč to 2.400krát opakovaně neuhradíte, může být sice zajímavé, ale úpořád to je orelevantní pro stroj, který provádí registrace domén.

  -- "když tak rád citujete výtržky s cizích emailů, otiskl byste i děkovné emaily od těch, kteří ode me získali svou doménu zpět zdarma nebo za 2 tisíce" -- samozřejmě, rád.

  -- "asi by jste nebyl příliš rád, kdybych napala o vašich důvěrných a soukromých věcech, tak jako vy píšete o mých." -- Pokud jste napsala, ze budete rada, kdyz Vase korespondence bude zverejnena nejen na Lupe, netusil jsem, ze se budete zlobit, kdyz to opravdu udelam. Velmi rad ji necham zverejnit i jinde. Pokud si myslite, ze zverejneni mych duvernych zalezitosti by mne uvedlo do rozpaku, pak se obavam, ze se mylite. Zverejnete neco z meho soukromi. Uvidime, jestli se mi zpoti dlane. Mam ve sve skrini tri kostlivce, za ktere se stydim, a za jejichz zverejneni bych byl vdecny -- sejmulo by to ze me nynejsi splin. Lec nemam sam dosatek odvahy, abych sve kostlivce tahal na svetlo sveta.

  -- Preji Vam take uspesny rok, a doufam, ze vyuzijete moznost promluvit o registrovani domen v prostoru bezneho clanku, ktery se Vam prave rozhodl nas editor propujcit. Opravdu nejsme vedeni touhou zivit se na poskozovani dalsich osob.
 • 11. 6. 2002 10:45

  Jirka (neregistrovaný)
  Pane Kopto, naprosto s Vami souhlasim. Jen pro ilustraci:
  Domena s unikatnim (naprosto nezamenitelnym) jmenem nasi firmy je jiz skoro rok opakovane blokovana pani Petrzilkovou, SENETem nebo spolecnosti PACTUM-CZ (coz je to same). Za pikantni skutecnost povazuji, ze za domenu doposud ani jednou nezaplatila. Navic (coz si asi nebyla schopna zjistit), vlastnime ochranou znamku s nazvem spolecnosti (cili i teto domeny) a to jiz pomerne dost dlouho. Osobne povazuji za regulerni spekulovat s domenami s nazvy produktu ci obecne uzivanymi slovy, ale blokovani domeny se jmenem firmy (a to v nekolika variacich) povazuji minimalne za neeticke. Navic, pokud za ni nezaplati, nastava situace, kdy skutecne prodava to, co nikdy nevlastnila (asi jako kdyz zaparkujete na ulici pred vraty garaze ciziho domu a ten plac prodavate majiteli domu, aniz by jste ho kdy vlastili) ;o(
 • 17. 1. 2002 9:50

  proc (neregistrovaný)
  Pani V.P.,

  pravidla CZ-NIC PORUSUJETE, protoze ten, kdo si registruje domenu, souhlasi s tim, ze uhradi poplatek.

  Na jednom miste pisete, ze s odrenymi zady nejste ve ztrate, jinde pisete, ze jste ve ztrate 15%. Co je pravda?

  Web i s poplatkem CZ-NICu za 5-7 tis, tedy web za 3-5 tis bude asi pekny shit.

 • 17. 1. 2002 11:45

  jakub (neregistrovaný)
  " Víte pane, já nemoralizuji, já konám a pomohla jsem mnoha lidem získat tu "jejich" doménu zdarma nebo za režijní poplatek, protože jim byla rok i více blokována."

  Jejda, vy jste mne svou šlechetností dojala. Nejste vy tři mušketýři?

 • 6. 2. 2002 5:34

  Jirka (neregistrovaný)
  K článku autora se nebudu vyjadřovat, je staršího data a navíc není až tak úplně fundovaný. Nechci se ani vyjadřovat k tematu "spekulací" s doménovými jmény, tato věc mi připadá ostatně příliš zdramatizovaná a plánovaná opatření kvůli dvěma či třem hromadným registrátorům jsou více než směšná - ostatně, zamyslíte-li se nad praktickým využitím nových pravidel - pomohou zejména hromadným registrátorům. Nechci se vyjadřovat ani ke smlouvám a elektronickým žádostem na registraci doménových jmen, které jsou, rovněž jako nová pravidla právně napadnutelná-překvapuje mne, že správce národní domény při svých příjmech nemá kvalitního právníka - specialistu na daný obor.
  Chci se ve své reakci pozastavit nad praktikami správce národní domény, které jsou jednoznačně a prokazatelně v rozporu se zákonem a to že mám pravdu, nemusím dokazovat - můžete si to každý ověřit sám. Oč tedy jde-dovolte mi vylíčit, co se mi přihodilo:
  Vyhlédl jsem si několik doménových jmen - celkem 8, které blokoval P.Simon a v den, kdy měly být uvolněny pro neúhradu jsem v rozmezí 2 minut odeslal na každou pro jistotu dva registrační emaily z mé firemní adresy - tedy celkem 16 emailů za cca 2 minuty a očekával jsem výsledek. Dostavil se téměř okamžitě - polovina emailů se mi vrátila jako nedoručitelná pro DOS ÚTOK !!!!!!!!!!!!!! Je zajímavé, že server správce národní domény nevydrží ani 16 emailů za tři minuty. Provedl jsem tedy test. zaregistroval jsem si po několika dnech na 4 freeemailech na radu kamaráda znalého problematiky 4 free emaily. Když jsem však z nově založeného emailu odeslal 1 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) email, vrátil se mi jako nedoručitelný pro DOS útok. To samé se opakovalo i u ostatních free emailů. kapituloval jsem tedy.
  Vymyslel jsem si "svou" doménu, ověřil si, zda je volná k registraci (byla), založil jsem si nový email a odeslal registrační formulář - PO TOMTO PRVNÍM EMAILU SE VRÁTIL JAKO NEDORUČITELNÝ PRO DOS ÚTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Kolega mi na to pravil že se bude zřejmě jednat o "profesionální a inteligentní" opatření odborníků z CZ-NICu proti P.Simonovi. Dále mi sdělil, že je podivné, že vedle tohoto inteligentního opatření administrátora správce národní domény ten samý subjekt - tedy CZ-NIC vesele toleruje P.Simonovi to, že na jím zaregistrovaných 3.000 doménách nemá nastaveny name servery, přestože toto nastavení CZ-NIC vykazuje. Je s podivem, že si v Rakousku a Německu s P.Simonem poradili snadno, ale CZ-NIC hledá osobité české řešení. A tak P.Simon a ostatní registrují a přeregistrovávají vesele dál a běžný uživatel je pro jistotu blokován dopředu.
  Nevím, zda si slovutné vedení našeho milovaného správce národní domény uvědomuje, že porušuje ústavní listinu základních lidských práv, že porušuje zákon o volné hospodářské soutěži a spoustu dalších zákonů. Rpzhodně se však přimlouvám, aby již onečně skončila nadvláda a monopol tohoto zkostnatělého molocha. To, co nyní jak s novými pravidly, ale zejména s blokací všeho co se dá CZ-NIC předvádá totiž hraničí s trestnou činností a je doslovnou nehorázností.
  Nač mají tedy studenti nebo ti, co mají málo peněz freeemail? Na nic. Nač je mi firemní email, když je po 16 emailech zablokován? Na nic! Domyslel vůbec někdo, co se tu nyní děje a co se od spuštění funkčnosti nových pravidel dít začne?
  ŽÁDÁM VEŘEJNĚ, ABY SE SPRÁVCE NÁRODNÍ DOMÉNY ZAČAL CHOVAT V SOULADU SE SVÝM OZNAČENÍM A NE JAKO SVÉVOLNÝ IGNORANT!
  Velmi se těším na první žaloby a soudní spory, na to, jak bude CZ-NIC dokazovat, čí předběžná objednávka, faktura či platba přišla dříve. Toto unikátní chování nemá ve světě obdobu! Na jedné straně se deklaruje otevření registrace doménových jmen pro širokou veřejnost, prakticky se však děje pravý opak! Nejsem neznalec, nepotřebuji využívat služeb "oficielních registrátorů" a platit jim. Doménu si umí a může zaregistrovat každý - ale nesměl by mu v tom bránit právě správce národní domény. Očekávám spoustu argumentací proč tomu tak je. Pochybuji ale, jak mi někdo vysvětlí, že mi zablokuje email pro DOS útok ještě před tím, než jsem z něj cokoli odeslal. Pochybuji, jak mi někdo moralisticky přesvědčí, že je správcem národní domény porušován zákon.
  P.S.: Podrobné vysvětlení a zkušební provot nových pravidel dosud postrádám. Rád bych si odzkoušel ten geniální nápad, objednat si přeregistrovávanou doménu i za cenu, že mi přijde od NICu email - toto je testovací faktura. Jsem jen běžný uživatel, kterého každý utluče z titulu své moci argumenty. Těším se, až se naštve někdo, kdo se utlouct nenechá a za blokování free emailů a firemních poštovních účtů podá na CZ-NIC trestní oznámení. Já bohužel nemám na kvalitního právníka dost peněz, doufám ale, že někdo ano.
 • 23. 2. 2003 20:43

  Karel V (neregistrovaný)
  Tento článek a k němu připojená diskuse jsou staré více než jeden rok. Pavel Šimon, ale stále řádí. Na začátku prosince 2002 jsem na stránkách nic.cz zkoušel asi 6 domén, které jsem měl v úmyslu zaregisteovat pro účely své a mých zákazníků, zda jsou volné. Všechny domény opravdu byly v ten čas VOLNÉ! Pak jsem tuto záležitost díky předvánočnímu shonu nechal být. V období mezi svátky jsem chtěl jednu z oněch domén registrovat a najednou vidím, že je zaregistrována na jméno "Pavel Simon". To by mě ještě tolik neznepokojilo. Zkusil jsem zbylých 5 domén a VŠECHNY byly zaregistrovány na P. Šimona. Jak je to možné?!
  Je jasné, že Simon dlouhý čas úspěšně hackuje server nic.cz.
  Z mého pátrání na internetu, musí tak činit již alespoň dva roky. Nic.cz se tváří k celé věci lhostejně.
  O nekvalitách této společnosti hovoří i taková maličkost, že stále není schopna evidovat údaje o doménách s použitím české diakritiky.
  Z výše popsanou zkušeností jsem se svěřil v okruhu svých známých. Jeden má též špatnou zkušenost s tímto spekulantem. Po něm Šimon požadoval za doménu 30.000,- Kč!
  Doménové jméno nebylo obecné slovo, ale název firmy.
 • 27. 2. 2013 7:47

  Reskator (neregistrovaný) ---.178-40-11.t-com.sk

  Proč mu nedáš těch 5 000 a máš klid? Mohl taky žádat 50 000 a to by bylo jiné kafe. Příště si alespoň uhlídáš věci na kterých buduješ byznys. Vem si to tak, že jsi získal cennou zkušenost za 5 000 a příště si dej bacha na svý domény.

 • 10. 11. 2009 14:59

  max (neregistrovaný) 88.103.152.---
  Ty jsi ale mistr světa amoleta :-)
  Je to obchodník a ty jsi pomalej a umazanej od marmelády.
  Zpamatuj se a zapoj mozek co "máš" v hlavě !!!
 • 25. 3. 2002 14:33

  Nasraná obět (neregistrovaný)
  Vážení,
  stal jsem jednou z mnoha obětí spekulantů, konkrétně Pavla Šimona. Moje firma, která legálně provozovala svou doménu pro svoje firemní účely (=platila za ni), o ni z důvodu mé nepřítomnosti v republice přišla - nezaplatil jsem 840,- Kč na další rok. Když jsem to po příjezdu zjistil a chtěl jsem znovu zaregistrovat doménu, byla fuč - konkrétně, měl ji ten zmrdanej kretén. A to právě v den, kdy mi ji NIC.CZ definitivně odpojil - tudíž to ten kripl musel sledovat, nebo já nevím co. Tak jsem neváhal a toho šmejda jsem kontaktoval a ten zasran mi řekl, že ji prodá za 5.000,- Kč (slovy pět tisíc). Málem jsem dostal infarkt, ale pak jsem si řekl - proč si kazit zdraví, zkazím ho tomu šulinovi. Protože předchozí pravidla NIC.CZ stojí za hovno, musím teď čekat 2,5 měsíce, než ji uvolní, ovšem pouze v případě, že ten pičus mi ji nevyfoukne (=zaplatí oněch 1.600,-) - protože teď už dobře ví, že o ni mám zájem. Ale nemám strach. Není problém zjistit, kde tito zkurvení spekulanti bydlí - tak si je tam najdem a normálně jim rozbijem hubu, ne? Já přesně tohle s tím debilem Pavlem Šimonem udělám - dostane nakládačku - a pak třeba zjistí, že tyhle spekulace mají dvě stránky - tu výnosnou a tu bolavou. Pokud máte také zájem si s tímhle zkurvysynem drbat čas a napsat mu třeba výhružný e-mail (nebo prostě svůj názor), tak tady jsou k tomu potřebné informace: pavelsimon@gmx.net
  ZDRAVÍ NASRANÁ OBĚŤ