Hlavní navigace

SPI promluvil o kanálu Europa Cinema. Má s ním nemalé ambice

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 10. 2009

Šéf společnosti SPI International Ivan Hronec promluvil pro server Mediálne.sk o chystaném kanálu Europa Cinema, kterému nedávno udělila licenci Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Jak vyplývá z jeho vyjádření, firma s ním má nemalé plány. Vysílat by měl nejen ve střední Evropě, ale expandovat chce např. i do Velké Británie, kde by mohl být součástí placené DVB-T nabídky.

ČTĚTE TAKÉ: Majitel SPI spustí na českém a slovenském trhu 4 nové programy

Europa Cinema bude prémiovým placeným kanálem, který chce v první fázi oslovit sto až dvě stě tisíc předplatitelů po celé Evropě. Nový program tedy nebude lokální, ale mezinárodní. Kromě českého jazyka bude také disponovat audiostopou ve slovenštině. Co se týká tvorby, ta, jak již z názvu stanice vyplývá, bude evropská. Kontent pak bude opatřen dabingem nebo titulky. V současné době pracuje SPI na ošetření autorských práv pro trhy, na kterých chce kanál spustit. Start Europa Cinema je naplánován již na příští rok.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).