Hlavní navigace

Splněné sny na Barrandově končí. Televize nevylučuje, že se mohou vrátit

Lukáš Polák

TV Barrandov odvysílá v pátek poslední díl rodinné soutěže Splněné sny. Proč pořad končí, stanice nekomentovala. Uvedla však, že nevylučuje v budoucnu návrat k tomuto formátu.

Doba čtení: 1 minuta

Diváci digitální plnoformátové televize Barrandov uvidí v pátek rodinnou soutěž Splněné sny naposledy. Serveru DigiZone.cz to potvrdil programový ředitel televize Janis Sidovský. Tento týden vysíláme zatím poslední díl Splněných snů, což ale neznamená, že se k formátu nevrátíme, uvedl ve stručném e-mailovém vyjádření pro server DigiZone.cz Sidovský. Zástupci televize nekomentovali, zda pořad končí na Barrandově z důvodu nízké sledovanosti.

Z ARCHIVU: Splněné sny chce Barrandov nasadit už v říjnu. S moderátorem Mendelem

Splněné sny se na TV Barrandov neuvedli při svém startu loni koncem října vůbec špatně. Televize prvním dílem zaujala 303 tisíc diváků při podílu na publiku 8,05 %, což byl vzhledem k nabídce konkurenčních stanic velice dobrý výsledek. V posledních týdnech se už ale tomuto pořadu bohužel nedařilo. Například za poslední měsíc dosáhl tento pořad nejvyšší sledovanosti 27. dubna, kdy se na něj podívalo 175 tisíc diváků (share 5,16 %), poslední díl vidělo pouze 133 tisíc lidí (share 3,72 %).

SLEDOVANOST: V pondělí vyhrála Kriminálka Anděl, měla o 180 tisíc diváků více než Cesty domů

Na komunitním portálu Facebook mají přitom Splněné sny téměř sedm a půl tisíce fanoušků, což je téměř dvojnásobek toho, co má na něm samotná televize Barrandov. Základna tohoto pořadu na největším komunitním webu je tedy poměrně velká. Na internetu se dokonce i na jeho podporu objevila petice. Splněné sny charakterizovala televize ve svých programových plánech jako pořad napsaný samotným životem, který se s lidmi nemazlí. Barrandov pak měl být televizí, jež sice neumí zázraky, ale dokáže svým divákům splnit „Sen“.

Našli jste v článku chybu?