Hlavní navigace

Společnost SAP Česká republika vstoupila do ICT Unie

Redakce

Řádným členem ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, se stala společnost SAP Česká republika. Tuzemské zastoupení předního světového dodavatele podnikového softwaru tak získává možnost intenzivně spolupracovat na formulování strategie rozvoje informační společnosti a trvalém zvyšování konkurenceschopnosti ČR.

Řádným členem ICT Unie, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, se stala společnost SAP Česká republika. Tuzemské zastoupení předního světového dodavatele podnikového softwaru tak získává možnost intenzivně spolupracovat na formulování strategie rozvoje informační společnosti a trvalém zvyšování konkurenceschop­nosti ČR.

V rámci svého působení v ICT Unii může mj. připomínkovat zákony, spoluvytvářet návrhy potřebných reforem a podílet se na přípravě mnoha dalších strategických dokumentů v oblasti ICT. Současně má společnost SAP Česká republika možnost využít společenských akcí ICT Unie k navázání a upevnění vztahů s širokou řadou nejen IT firem, ale i telekomunikačních operátorů, výrobců, integrátorů, poradenských firem a vydavatelů odborných publikací. 

„Posláním společnosti SAP je pomáhat firmám a organizacím fungovat lépe. Jsem přesvědčen, že vstup do ICT Unie nám otevírá další možnosti, jak toto poslání naplňovat. Zároveň nám dává příležitost přispět svými zkušenostmi a vizemi k rozvoji celého odvětví informačních technologií, které je zcela zásadní pro budování znalostní ekonomiky v České republice,“ řekl ke vstupu společnosti SAP do ICT Unie Roman Teiml, generální ředitel SAP Česká republika.

EBA_24.5.

„SAP si vážím jako příkladu globálně úspěšné a inovativní společnosti, která může být inspirací jak pro mnoho dalších firem, tak i pro směřování celé ekonomiky České republiky. Právě produkty a služby s vysokou přidanou hodnotou jsou tím, na co by se naše země měla soustředit. Osobně jsem potěšen tím, že společnost SAP vstupuje do ICT Unie, a těším se, že díky svým zkušenostem a kompetencím dodá aktivitám našeho sdružení další rozměr,“ prohlásil Svatoslav Novák, prezident ICT Unie.

Zdroj: Tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
31. 5. 2012 0:02
jchocz (neregistrovaný)

Řešíme následný problém. Naše firma využívá SAP (původně MySAP.com) nějakých 8 let pro 50 uživatelů. Kvůli zmenšení počtu uživatelů na 20 až 25 a nákladům na správu a údržbu řešíme možnost přechodu na jiný ERP, nicméně se ukázala varianta možného přechodu na menší verzi SAP Business One. Poslední verzi jsem viděl relativně dávno - tak 3 nebo 4 roky. Nevíte někdo, zda lze bez problémů převést data a nakolik je odlišná funkčnost. Naše firma nemá žádné specifické požadavky - jde hlavně o ekonomické…

18. 1. 2012 20:10
testament (neregistrovaný)

hmm, tak jestli je sap inovativní společnost, tak já su kosmonaut. Ten jejich produkt má výhody i nevýhody, ale inovativní teda není ani omylem. Je to prostě starej kostlivec, kterej se ve jménu zpětné kompatibility valí pomalu vpřed (asi jak MS). I když sem tam udělá nějaký pokrok vpřed, tak jinde mezitím stihnou těch kroků pět.