Hlavní navigace

Společnost UPC umístila Primu Zoom i do svého kabelového DVB-T multiplexu

Lukáš Polák

Tuto výhodu uvítají například majitelé televizorů s více tunery, kdy je příjem kabelové a pozemní televize na sobě nezávislý. Prima Zoom startuje své vysílání dnes ve 20 hodin.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kabelový operátor UPC Česká republika šíří svou novou stanici Prima Zoom nejen ve všech svých nabídkách (včetně té základní), ale program, který odstartuje dnes ve 20 hodin, zařadil i do jednoho ze svých DVB-T multiplexů, jež si sám skládá. Výhoda je to pro zákazníka poměrně značná. Technologie DVB-C (digitální kabelová televize) a DVB-T jsou na sobě nezávislé. Ocení to především majitelé televizorů s více tunery, a to například při nahrávání.

tip Docker

K TÉMATU: Startuje Prima Zoom, čtvrtý kanál skupiny Prima. Nenaladí ho ale všichni

Prima Zoom byla umístěna do multiplexu šířeného na frekvenci 506 MHz (kanál 25). Program tu vysílá v rozlišení 704×576 spolu s kanály Pětka, TV Pohoda, Šlágr TV a Smíchov. Jedna programová pozice je tu opět označená jako „Rezerva“, dá se tedy počítat s tím, že se tu ještě tento měsíc objeví chystaný program Nova Group – stanice Telka. Televizní skupina ji chce dát jako dárek svým divákům. TV Nova oslaví 4. února své 19. narozeniny.