Hlavní navigace

Společnost UPC umístila Primu Zoom i do svého kabelového DVB-T multiplexu

1. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tuto výhodu uvítají například majitelé televizorů s více tunery, kdy je příjem kabelové a pozemní televize na sobě nezávislý. Prima Zoom startuje své vysílání dnes ve 20 hodin.

Kabelový operátor UPC Česká republika šíří svou novou stanici Prima Zoom nejen ve všech svých nabídkách (včetně té základní), ale program, který odstartuje dnes ve 20 hodin, zařadil i do jednoho ze svých DVB-T multiplexů, jež si sám skládá. Výhoda je to pro zákazníka poměrně značná. Technologie DVB-C (digitální kabelová televize) a DVB-T jsou na sobě nezávislé. Ocení to především majitelé televizorů s více tunery, a to například při nahrávání.

K TÉMATU: Startuje Prima Zoom, čtvrtý kanál skupiny Prima. Nenaladí ho ale všichni

Prima Zoom byla umístěna do multiplexu šířeného na frekvenci 506 MHz (kanál 25). Program tu vysílá v rozlišení 704×576 spolu s kanály Pětka, TV Pohoda, Šlágr TV a Smíchov. Jedna programová pozice je tu opět označená jako „Rezerva“, dá se tedy počítat s tím, že se tu ještě tento měsíc objeví chystaný program Nova Group – stanice Telka. Televizní skupina ji chce dát jako dárek svým divákům. TV Nova oslaví 4. února své 19. narozeniny.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).