Hlavní navigace

Spoluzakladatel YouTube rozjíždí fond na podporu nových projektů

1. 9. 2008
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Jawed Karim, který spolu s Chadem Hurleym a Stevem Chenem vybudoval server Youtube, se pustil do zakládání nového Venture fondu. Devětadvacetiletý Karim prozradil domácím novinám Minneapolis-St. Paul Star Tribune, že zakládá fond pro začínající inovativní tech startupy. Fond se bude jmenovat Youniversity Ventures a mezi jeho spoluzakladateli nalezneme také Kevina Hartze, který je zároveň Sequoia Technology Partner v Sequoia Capital, ta v minulosti stála za financováním Google, Apple, Oracle…

Jawed Karim, který spolu s Chadem Hurleym a Stevem Chenem vybudoval server Youtube, se pustil do zakládání nového Venture fondu. Devětadvacetiletý Karim prozradil domácím novinám Minneapolis-St. Paul Star Tribune, že zakládá fond pro začínající inovativní tech startupy. Fond se bude jmenovat Youniversity Ventures a mezi jeho spoluzakladateli nalezneme také Kevina Hartze, který je zároveň Sequoia Technology Partner v Sequoia Capital, ta v minulosti stála za financováním Google, Apple, Oracle nebo Yahoo. (Silicon Alley Insider)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).