Hlavní navigace

Sport 5 zjistil, že diváci zatím nejsou na jeho HD vysílání připraveni

24. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesto, že celý vysílací řetězec tematické televize Sport 5 je připraven pro vysílání ve vysokém rozlišení, stanice se na něj v nejbližší době přejít nechystá.

Spuštění kanálu Sport 5 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) brání hned několik překážek. Tou největší je ale pravděpodobně skutečnost, že zákazníci kabelových společností nejsou dostatečně vybaveni pro sledování programů v HD kvalitě. Serveru DigiZone.cz to řekl programový manažer televize Daniel Křeček. Udělali jsme si určitý průzkum, který nám ukázal, že zákazníci připraveni nejsou, uvedl Křeček. Problém je podle jeho slov i u některých operátorů.

Content First 2022_tip temata

K TÉMATU: Sport 5 už bude z nových prostor připraven pro vysílání v HD kvalitě

V tuto chvíli chceme investovat spíše do vlastní tvorby a nabídnout divákům alternativu. Chystáme pořad, který se zaměří na jednotlivé výrobce. Je to ale reálně někdy okolo roku 2013, konstatoval programový manažer Sportu 5. Podle Křečka jde o jednu z možností, jak využít product placementu, tedy umístění produktu do pořadu za účelem jeho propagace. Tím, že jsme se přestěhovali, v podstatě začínáme od začátku a musíme najít cestu, kterou se budeme ubírat, řekl DigiZone.cz Daniel Křeček.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.