Hlavní navigace

Sport 5 zjistil, že diváci zatím nejsou na jeho HD vysílání připraveni

24. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesto, že celý vysílací řetězec tematické televize Sport 5 je připraven pro vysílání ve vysokém rozlišení, stanice se na něj v nejbližší době přejít nechystá.

Spuštění kanálu Sport 5 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) brání hned několik překážek. Tou největší je ale pravděpodobně skutečnost, že zákazníci kabelových společností nejsou dostatečně vybaveni pro sledování programů v HD kvalitě. Serveru DigiZone.cz to řekl programový manažer televize Daniel Křeček. Udělali jsme si určitý průzkum, který nám ukázal, že zákazníci připraveni nejsou, uvedl Křeček. Problém je podle jeho slov i u některých operátorů.

KL24

K TÉMATU: Sport 5 už bude z nových prostor připraven pro vysílání v HD kvalitě

V tuto chvíli chceme investovat spíše do vlastní tvorby a nabídnout divákům alternativu. Chystáme pořad, který se zaměří na jednotlivé výrobce. Je to ale reálně někdy okolo roku 2013, konstatoval programový manažer Sportu 5. Podle Křečka jde o jednu z možností, jak využít product placementu, tedy umístění produktu do pořadu za účelem jeho propagace. Tím, že jsme se přestěhovali, v podstatě začínáme od začátku a musíme najít cestu, kterou se budeme ubírat, řekl DigiZone.cz Daniel Křeček.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).