Hlavní navigace

Česká televize odhalila podrobnosti k přenosům z nadcházejícího MS v hokeji

Lukáš Polák

Česká televize nabídne od 4. května 50 přenosů z mistrovství světa v hokeji. Jubilejní bude i samotný šampionát, který se může taktéž pochlubit číslovkou padesát.

Doba čtení: 1 minuta

Televizní diváci letos uvidí jubilejní 50. mistrovství světa z hokeje. Vyšlo nám to tak pěkně, že letos uvidí diváci 50 přenosů, řekl sportovní komentátor Robert Záruba. V původním plánu šlo o 64 utkání, ale pro Českou televizi by šlo občas o neřešitelnou situaci, jak přenosy nabídnout, proto je jejich počet o něco nižší. Doposud největší počet přenosů nabídla ČT 4 z Rigy, kterých bylo 47. Opět po roce má Česká televize studio v místě šampionátu.

Zajímavý je ale systém, jakým budou tyto přenosy nabídnuty. Například z utkání konaného v Helsinkách odvysílá ČT první třetinu, po které začíná program před atraktivnějším zápasem ve Stockholmu. První utkání pak bude dokončeno v přestávkách hlavního televizního utkání. První utkání bude dokončeno v přestávkách hlavního televizního utkání. Po první třetině pak začne protizápis, jehož třetí třetinu uvidí diváci po skončení hlavního utkání.

Co se týká komentování, o to se postarají Michal Dusík, Jiří Hölzel, Tomáš Jílek, David Soeldner, Petr Vichnar a pochopitelně i Robert Záruba. Spolukomentátory tohoto velkého sportovního svátku, který diváci uvidí poprvé v HD kvalitě, budou Milan Antoš, Martin Hosták a David Pospíšil. V souvislosti s MS v hokeji budou spuštěny také dvě aplikace hybridní širokopásmové televize HbbTV, o nichž už jsme na DigiZone.cz referovali.

Co se týká sekce Nová média, kterou vede Pavlína Kvapilová, ta se též zapojí aktivně do mistrovství světa v hokeji. Diváci se mohou těšit například na streamování všech zápasů národního týmu prostřednictvím webu. K dispozici bude také on-line zpravodajství na sociálních sítích – Facebooku a Twitteru. Novinkou bude sekce Milujeme hokej, která bude centrem dění pro sportovní fanoušky. Prostřednictvím nových médií se budou do dění zapojovat jednotliví komentátoři.

Našli jste v článku chybu?