Hlavní navigace

Sportovní kanál Slovenské televize dostal zelenou

21. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 5. 2008

Sportovní kanál Slovenské televize STV Šport získal na včerejším zasedání Rady pro vysílání a retransmisi (obdoba naší RRTV) licenci. Program tedy odstartuje při příležitosti zahájení olympijských her v Pekingu a později se na něm objeví také disciplíny, které nedostávají na obrazovkách velký prostor. Jak uvádí server Mediálne.sk, půjde např. o volejbal, basketbal, gymnastiku, dostihy či juniorský sport. V době startu by měl být kanál dostupný přibližně 60 % domácností, a to buď prostřednictvím kabelových rozvodů nebo v satelitní platformě SkyLink.

Během olympiády bude STV Šport vysílat ve vysokém rozlišení a nabídne 16 až 18 hodin programu denně. Po ní se na tento kanál přesunou atraktivnější fotbalové a hokejové přenosy z programu STV 2. V pozemní digitální síti se STV Šport objeví zřejmě až v roce 2011, kdy by měl odstartovat veřejnoprávní multiplex STV, sport však začne z analogové STV 2 mizet už dva roky před tímto datem. STV Šport měl být podle tehdejšího šéfa veřejnoprávního média Radima Hrehy mixem zpravodajského a sportovního kanálu, jeho vedení se ale nakonec rozhodlo kvůli působení TA3 soustředit pouze na sport.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.