Hlavní navigace

Sportovní kanál Slovenské televize se bude jmenovat STV Šport

17. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 3. 2008

Nový sportovní kanál Slovenské televize, který odstartuje při příležitosti konání letních olympijských her, se nebude jmenovat STV3, ani STV3 – Šport, jak bylo původně avizováno, ale STV Šport. Vyplývá to ze žádosti o udělení licence, kterou statutární zástupce tohoto veřejnoprávního média, Jozef Mračna, bude odesílat na Radu pro vysílání a retransmisi (obdobu naší RRTV). V pátek o tom informoval server Mediálne.sk.

K TÉMATU: Rada STV schválila žádost média o licenci pro sportovní program

Ve všední dny bude vysílat od 17 do 23 hodin, o víkendech od 11 hodin do 23 hodin. Již od počátku má střídat kanál formáty obrazu 4:3 a 16:9. Pokud se letos podaří dobudovat vysílací pracoviště a dokoupit HD ready zařízení, kanál by mohl začít vysílat také ve vysokém rozlišení (HDTV). STV Šport by měl být dostupný pro 60 % slovenských domácností přijímajících televizní signál prostřednictvím kabelových rozvodů nebo satelitu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.