Hlavní navigace

Sportovní kanál STV 3 bude pokračovat i v létě

25. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 6. 2009

Slovenská sportovní STV Trojka bude vysílat i v létě. Management slovenské veřejnoprávní televize ji plánoval na dva měsíce vypnout, nakonec ji ale ponechá v provozu. Vypnutí Trojky bylo součástí krizového plánu generálního ředitele Slovenské televize Štefana Nižňanského. Na včerejším zasedání Rady STV se ale tomuto řešení vyhnul. Dnes podle serveru Mediálne.sk oznámil, že přerušení vysílání Trojky už není potřebné.

Nižňanský dlouhodobě usiluje o státní dotaci ve výši 20 mil. eur jako kompenzaci za výpadek příjmů, který vznikl změnou způsobu vybírání koncesionářských poplatků. Trojka v tomto procesu sloužila jako rukojmí, protože pokud by televize dotaci nedostala, vypnutí vysílání by mohlo být reálné. Proti tomu se postavila nejen Rada STV ale i zaměstnanci sportovní redakce televize, kteří napsali otevřený dopis radě, aby nesouhlasila s přerušením vysílání Trojky. Vedení televize ji totiž nemůže vypnout bez souhlasu kontrolního orgánu.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).