Hlavní navigace

Sportovní STV 3 nebude moci letos vysílat bez státní dotace

16. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 1. 2008

Zahájí, nebo nezahájí veřejnoprávní Slovenská televize (STV) v den startu pekingských Letních olympijských her vysílání svého třetího, sportovního programu? To je nyní otázka především pro slovenskou vládu. Rada STV totiž dnes schválila rozpočet, ve kterém veřejnoprávní televizi i přes předpokládanou celkovou ztrátu 146,7 milionu slovenských korun (114,1 milionu Kč) chybí prostředky na provoz STV 3.

POROVNEJTE: ČT má schválený rozpočet. Na DVB-T počítá se 390 miliony korun

Náklady na výrobu a vysílání, které by pro období od 8. srpna do konce letošního roku měly být 103 milionů slovenských korun (80,1 milionu Kč), musí STV zkusit získat jako vládní dotaci. Rozpočet totiž zatím obsahuje pouze peníze na nákup technologií nutných pro zahájení vysílání STV 3. Statutární zástupce STV Jozef Mračna musí proto do poloviny února vypracovat a předložit rozvojový projekt ke spuštění sportovního programu, na jehož základě by mohla STV vládu o dodatečné peníze požádat.

Cloud23

Projekt STV 3 začínal s velkolepými plány na program, který bude vysílat od začátku ve vysokém rozlišení (HDTV). Nyní veřejnoprávní televize počítá už s tím, že stanice si postačí s rozlišením standardním a jako HDTV nabídne jen některé akviziční materiály.

Zdroj: Digimedia.sk

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).