Hlavní navigace

Správce doplňků ve Firefoxu čekají mnohé změny

10. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Uživatelé Firefoxu zatím stále vyhlížejí ostrou verzi 4.0, ale Mozilla už osnuje plány na verze budoucí. Správce doplňků by měl projít mnoha úpravami. Firefox 5.0 by podle předběžného plánu měl přinést vylepšení uživatelského rozhraní kontroly kompatibility doplňků po aktualizaci prohlížeče a měl by také umět upozornit uživatele na automatickou instalaci doplňků třetích stran.

Uživatelé Firefoxu zatím stále vyhlížejí ostrou verzi 4.0, ale Mozilla už osnuje plány na verze budoucí. Správce doplňků by měl projít mnoha úpravami. Firefox 5.0 by podle předběžného plánu měl přinést vylepšení uživatelského rozhraní kontroly kompatibility doplňků po aktualizaci prohlížeče a měl by také umět upozornit uživatele na automatickou instalaci doplňků třetích stran.

V plánech dále figuruje informování uživatele o náročnosti doplňku na systémové zdroje a integrace správy vyhledávacích modulů. Tyto dvě novinky by se mohly objevit už ve Firefoxu 5.0, ale je možné také jejich odložení do Firefoxu 6.0. V předběžných plánech figurují i úpravy zamýšlené pro Firefox 7.0 jako je možnost integrace voleb nastavení rozšíření, lepší dohledávání plug-inů a správa aktualizací plug-inů. 

Cloud23

Nastíněné úpravy berme v tuto chvíli spíše jako ukázku směru myšlenkových pochodů než jako nějaký stoprocentně přesný jízdní řád vývoje. Každopádně by uživatelé podle smělých plánů Mozilly neměli na některé zmíněné inovace čekat až tak dlouho, protože Mozilla chce výrazně akcelerovat vydávání nových major verzí a to ještě v tomto roce.

Zdroj: Mozilla.cz

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).