Hlavní navigace

Správce stahování ve Firefoxu dozná změn

9. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prohlížeč Mozilla Firefox dostane v některé z budoucích verzí nového Správce stahování. Ten bude plně situován do hlavního okna prohlížeče, takže se již nebude otevírat v novém okně. Místo samostatného okna se na hlavním panelu objeví nové tlačítko Správce stahování. Po kliknutí na něj se zobrazí plovoucí box s informacemi o probíhajícím stahování. Historie stahování se pak přesune do Knihovny stránek, kde je i historie navštívených webů.

Prohlížeč Mozilla Firefox dostane v některé z budoucích verzí nového Správce stahování. Ten bude plně situován do hlavního okna prohlížeče, takže se již nebude otevírat v novém okně. Místo samostatného okna se na hlavním panelu objeví nové tlačítko Správce stahování. Po kliknutí na něj se zobrazí plovoucí box s informacemi o probíhajícím stahování. Historie stahování se pak přesune do Knihovny stránek, kde je i historie navštívených webů.

Tato úprava byla představena již před řadou měsíců a hovořilo se o ní v souvislosti s Firefoxem 4. Do něj nakonec nepronikla, což má za následek, že po odstranění stavového řádku se v hlavním okně nijak neindikuje průběh běžícího stahování. Nový Správce stahování je rozpracovaný v rámci nočních buildů. Přinést by jej mohl Firefox 6 nebo Firefox 7. Záleží na tom, jak půjde další vývoj rychle nebo pomalu.

Zdroj: Mozilla.cz

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.