Hlavní navigace

SPT TELECOM-Internet OnLine zatím nezavede tarif Internet 99

24. 2. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

O poměrně zásadní zvrat v zákopové válce 16 opozičníků s SPT TELECOMem se včera postarali představitelé jeho služby Internet OnLine. Ve svém stanovisku prohlásili, že Internet 99 není optimální řešení, a žádají všeobecnou diskusi mezi poskytovateli připojení (včetně IOL) a SPT TELECOMem.

Celé obsáhlé stanovisko již včera zveřejnil ISDN Server. Osobně jsem se rozhodl jej nepřetiskovat, protože nešlo o prohlášení do tisku, ale zejména pro poskytovatele připojení, nicméně přečíst si ho u kolegů z ISDN serveru vám doporučuji.

Abych pravdu řekl, přestože vím o tom, že Internet OnLine a jeho pracovníci vždy nemají přesně stejné názory jako „velký“ Telecom, podobné prohlášení jsem nečekal. Internet OnLine se, zřejmě pod dojmem hrozeb ze strany poskytovatelů, které jsou namířeny proti němu, od Telecomu a jeho aktivit kolem tarifu Internet 99 v podstatě distancoval. Podle tohoto dokumentu se sice nepřidal na stranu opozičníků, jejichž metody neuznává, ale proti Telecomu stojí, když prohlašuje, že by uvítal změnu nového tarifu, který není optimálním řešením.

Neuvěřitelná odvaha. To je snad jediné hodnocení, které mne v tuto chvíli napadá. Pokud se nejedná o shora řízenou akci, a já jsem přesvědčen, že nikoliv, je to skutečně aktivita, za kterou by si lidé z Internet OnLine zasloužili bobříka odvahy.

Mám za to, že toto prohlášení by mohlo sehrát dosti významnou roli v celé současné válce. Je to jistě velmi významný hlas na podporu poskytovatelů připojení, když ani vlastní poskytovatel připojení Telecomu není spokojen s tarifem, který opozičníci zdatně kritizují. Na druhou stranu by IOL mohl zafungovat jako jistý zklidňující prvek, možná i zprostředkovatel jednání, podobně jako tomu bylo už na podzim.

Teprve uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dále, včera bylo prohlášení pro všechny zúčastněné (včetně několika opozičníků, se kterými jsem během dne mluvil) velkým překvapením. Pro IOL to každopádně znamená jistý poziční zisk – po tomto prohlášení bude o něco komplikovanější proti němu nasadit páky typu vylučování z NIXu a podobně.

ICTZ23

Marek Antoš


Starší, související články:

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.