Hlavní navigace

Spuštěn P2P nástroj pro přenos velkých souborů na Facebooku

5. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po roce testování byl dnes oficiálně spuštěn Pipe – nástroj pro posílání objemných souborů na Facebooku. Funguje na principu P2P a umožňuje přenášet soubory o velikosti až 1 GB.

Dnes odpoledne byl oficiálně uvolněn nástroj s názvem Pipe (trubka), který umožňuje uživatelům Facebooku posílat objemné soubory prostřednictvím technologie P2P. Nástroj, který má za sebou více než rok beta testování, začal vznikat v Berlíně už v roce 2011.

Aplikace funguje velmi jednoduše. Stačí mít jen účet na Facebooku a nainstalovanou aplikaci v počítači. Po přihlášení k facebookovém účtu vyberete ze seznamu svých kontaktů osobu, které chcete soubor poslat. Následně zvolíte soubor a pouhým tahem myší, díky technologii drag-and-drop, vložíte soubor do roury, která nezapře inspiraci ve hře Super Mario Bros.


Autor: Pipe.com

Pokud má vybraný kontakt též nainstalovanou Pipe aplikaci a je zároveň přihlášen ke svému facebookovému účtu, vytvoří se mezi oběma počítači spojení na bázi P2P a soubor je přenášen v reálném čase. Pipe podporuje přenos souborů až do velikosti 1GB.

Pokud osoba, které chcete soubor poslat, není zrovna přilášena na Facebooku, můžete jí poslat soubor o velikosti až 100 MB. Takový soubor bude uložen v systému a v okamžiku, kdy se „adresát“ přihlásí, soubor se mu automaticky stáhne.

MM socky3

Zdroj: Pipe

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.