Hlavní navigace

Spuštěn specializovaný katalog mobilních aplikací českých a slovenských vývojářů

14. 10. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Katalog Aplikací
Toužíte po tuzemské aplikaci do svého chytrého telefonu? Najít si místního vývojáře? To má ulehčit specializovaný katalog česko-slovenských mobilních aplikací.

Katalog aplikací, v mobilní verzi pod názvem Český katalog aplikací sdružuje české a slovenské vývojáře všech platforem a jejich aplikace na jednom místě. Uživateli smartphones umožní nalézt aplikace v rodné řeči, vývojářům nabízí společné místo, kde se mohou prezentovat svým klientům.

Katalog má za sebou podporu místního zastoupení společnosti Nokia. V Nokia obchodě máme téměř 150 tisíc aplikací s dvěma miliardami stažení, abychom usnadnili vyhledávání domácích produktů, rozhodli jsme se podpořit mobilní verzi Českého katalogu aplikací, řekl Petr Kasa, ředitel české pobočky Nokia ČR.

Katalog Aplikací a jeho titulní stránka

Katalog Aplikací a jeho titulní stránka

Katalog aplikací nabízí nejlepší české aplikace pro Symbian, Windows Phone, iPhone a Android. Startuje s přehledným výběrem více než 500 záznamů od předních vývojářů v ČR a SR. Registrovat se vývojáři mohou zdarma. Na jeho provozu spolupracují přední české oborové servery, zakladatelem je MobilDrive.cz,  recenze a testování poskytuje server myNokia.cz, Smartmania.cz nebo SvetAndroida.cz.

Katalog je momentálně k dispozic také jako mobilní aplikace pro Symbian a Windows Phone, v přípravě jsou i další verze, aby zákazníci nemuseli na web a měli nabídku ve
svém mobilu.

KL24

Vývojáři v našem sdružení nebyli spokojeni, že jejich aplikace v marketech výrobců rychle zapadnou a nestihnou si najít své zákazníky. Chceme jim nabídnout možnost, jak účinně oslovit domácí uživatele. Registrace proto nic nestojí, je rychlá a snadná, uvedl Martin Kalián, autor Katalogu, koordinátor vývojářského studia Mobildrive.cz.

Budete Katalog Aplikací používat?

Zda bude Katalog Aplikací uživateli vyhledáván jako skutečný průvodce pro trhu místních aplikací, se teprve uvidí. Katalog nabízí jen zlomek aplikací, které jsou dostupné v obchodech jednotlivých platforem a selekce jen českých aplikací pro řadu uživatelů nebude podstatnou výhodou. Ve světě se začínají stále více objevovat weby či nabídkové služby, které vybírají a recenzují nejlepší kousky software a pomáhají se uživatelům zorientovat takto, protože najít konkrétní program či si udržet přehled v haldě hlušiny na jednotlivých storech není nijak jednoduché.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).