Hlavní navigace

Spuštěna petice "Internet bez cenzury 2.0"

20. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je to tak, politici už zase chtějí blokovat. Po prvním pokusu (iniciativa poslanců s mluvčím Janem Farským z TOP 09) o protlačení povinné filtrace internetových adres poskytovateli internetového připojení je tu pokus nový, tentokrát v režii Věcí Veřejných. Na www.internetbezcenzury.cz najdete petici „Internet bez cenzury 2.0“ – aktivitu za kterou stojí hlavně česká Pirátská strana.

Je to tak, politici už zase chtějí blokovat. Po prvním pokusu (iniciativa poslanců s mluvčím Janem Farským z TOP 09) o protlačení povinné filtrace internetových adres poskytovateli internetového připojení je tu pokus nový, tentokrát v režii Věcí Veřejných.

Na www.internetbez­cenzury.cz najdete petici „Internet bez cenzury 2.0“ – aktivitu za kterou stojí hlavně česká Pirátská strana.

"Dovedete si představit, že vám zablokují přístup k tomu, s čím na Internetu nutně potřebujete pracovat? Že se nedostanete ke svým pracovním materiálům, nenajdete si jízdní řád, nepošlete bankovní příkaz, nepošlete e-mail a nepřečtete si aktuální zprávy? I tak by mohly vypadat důsledky blokování, jakmile bude jednou zavedeno. Nikdo už nebude mít kontrolu nad tím, co a jak je blokováno.

Svoboda je základním lidským právem, je mnohem důležitější než ekonomický prospěch jakékoliv zájmové skupiny, ať se již jedna o zábavní průmysl nebo skupinu provozovatelů loterií v jedné zemi. Blokování webových stránek je protiústavní cenzura, která je nadto technicky neuskutečnitelná.

Proto žádáme poslance, aby vždy přijímali zákony, které natrvalo zaručí Internet bez cenzury, zajistí síťovou neutralitu a vyloučí odstřihování uživatelů od Internetu."

Content tip EARLY

Upozornění, autor této zprávičky je členem petičního výboru. Nemíní mlčet a ignorovat druhé (a ani žádné další) snahy o zavedení omezení svobody Internetu. Omezení technicky neuskutečnitelné, přesouvající náklady za ochranu jedné podnikatelské skupiny na skupinu jinou. Omezení, které je zneužitelné k likvidaci svobodného Internetu.

Podepsat můžete na www.internetbez­cenzury.cz

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).