Hlavní navigace

Pavel Hanuš, Rudolf Pop: Spuštění Kojálu bude posledním digitálním oříškem

3. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Velké digitalizační manévry čekají na přelomu listopadu a prosince Českou televizi na jižní Moravě. Digitální síť veřejnoprávní televize začne vysílat z hlavního jihomoravského vysílače Kojál. Kvůli ní musí Česká televize na tom samém vysílači vypnout analogové vysílání programu ČT 2. Aby to nebylo tak jednoduché, vypínat se má skutečně program Dvojky, nikoli její nynější vysílací kanál. A v Brně se bude přelaďovat digitální vysílání ČT z kanálu 25 na kanál 29. O tématu více na našem sesterském…

Velké digitalizační manévry čekají na přelomu listopadu a prosince Českou televizi na jižní Moravě. Digitální síť veřejnoprávní televize začne vysílat z hlavního jihomoravského vysílače Kojál. Kvůli ní musí Česká televize na tom samém vysílači vypnout analogové vysílání programu ČT 2. Aby to nebylo tak jednoduché, vypínat se má skutečně program Dvojky, nikoli její nynější vysílací kanál. A v Brně se bude přelaďovat digitální vysílání ČT z kanálu 25 na kanál 29. O tématu více na našem sesterském serveru DigiZone.cz, který dnes nabízí rozhovor s Pavlem Hanušem a Rudolfem Popem z České televize.

Aktuálnímu dění v oblasti přechodu na pozemní digitální vysílání se věnují i nedávné články Multiplex 1 z Ostravy posiluje výkon. Může přinést radosti i strasti nebo Analogová televize končí ve středních Čechách. Co a kde se vypíná? Dkončování analogového pozemního televizního vysílání podrobně rozebírá příloha Harmonogram vypínání analogových vysílačů. Pokud právě řešíte přechod z analogu na DVB-T, možná by vás mohla zajímat také databáze set-top-boxů nebo příloha Antény pro digitální příjem televize, kde nemůže chybět pasáž věnovaná společným televizním anténám (STA).

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.