Hlavní navigace

Slovenský rozhlas nechce být v televizním veřejnoprávním multiplexu

22. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 6. 2010

Finanční problémy přiměly Slovenský rozhlas k rozhodnutí, že se minimálně letos nepřipojí ke Slovenské televizi a nebude vysílat v jejím veřejnoprávním multiplexu, který by měl odstartovat v nejbližších týdnech. Na šíření programů Slovenského rozhlasu ve veřejnoprávním multiplexu nemáme dostatek finančních prostředků. Ten rok určitě ne. Příští rok bude záviset od financí, řekl serveru Mediálne.sk ředitel Sekce techniky a IT Slovenského rozhlasu Róbert Oravec.

K TÉMATU: Slovenský rozhlas spustil v testovacím režimu nové stanice na satelitu

Rozhlas nesdělil, jak drahé má být vysílání prostřednictvím společné sítě DVB-T se Slovenskou televizí. Podle Oravce je ale veřejnoprávní multiplex určený prioritně pro šíření televizních programů a rozhlas v něm měl mít pouze doplňkovou roli. Pro rozhlas je určený systém T-DAB, který může být spuštěn až po ukončení analogového televizního vysílání v III. pásmu, vysvětlil.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský rozhlas má další digitální licenci: pro SRo 9 – Rádio Junior

Také Český rozhlas považuje svoje vysílání v rámci veřejnoprávního multiplexuČeskou televizí za dočasné. Loni v září během výběrového řízení na generálního ředitele ČRo tehdejší prozatímní ředitel rozhlasu Richard Medek zveřejnil informaci, že šíření sedmi stanic ČRo ve veřejnoprávním multiplexu vyjde ročně na 26 milionů korun. Efekt je ale nízký: poslechovost čistě digitálních stanic nepřesahuje jednotky tisíc posluchačů týdně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.