Hlavní navigace

Stáhněte si press kit k šedesátinám České televize a připomeňte si její milníky

Lukáš Polák

UVNITŘ DOKUMENT Pravděpodobně nejvýznamnější událostí, která Českou televizi kromě oslav šedesátin letos čeká, je spuštění dvou nových programů – ČT :D a ČT art.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize vytvořila při příležitosti svého 60. výročí, které připadá přesně na 1. května, speciální press kit (průvodce pro novináře), jež mapuje právě její historii, jež se začala psát v roce 1953. Úvodní slovo je věnováno generálnímu řediteli Petru Dvořákovi, následuje promluva programového ředitele Milana Fridricha. V materiálu je věnován prostor ale i dalším osobnostem veřejnoprávního média – například šéfkomentátorovi Robertu Zárubovi, bývalému šéfredaktorovi ČT Sport Otakarovi Černému, moderátorovi a scénáristovi Karlu Šípovi nebo moderátorce Saskii Burešové.

ROZHOVOR: Petr Dvořák: Události ČT poráží Primu, Televizním novinám ale konkurovat nechceme

Česká televize i v letošním roce prochází další řadou změn, které jsme nastartovali již v roce uplynulém. Nadále pracujeme na zefektivnění veškerých procesů dotýkajících se všech významných oblastí působení České televize (…), uvedl generální ředitel České televize. Press kit pochopitelně připomíná i řadu pořadů, které napříč všemi programy veřejnoprávního média toto výročí připomenou. Nechybí tu pochopitelně ani zmínka o výstavě, kterou bude možné navštívit v Národním technickém muzeu, a Dni otevřených dveří na Kavčích horách.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Milan Fridrich: ČT se do dvou let úplně změní. Bude to naprosto jiná televize

Jsem velice pyšný na to, že mohu stát v čele České televize v období tak významného výročí. Šedesáté výročí vysílání televize ve mně zesiluje závazek k instituci, divákům a programu proměny České televize, který jsme si vytyčili. Pojetím oslav chceme proto nejen potěšit diváka, ale i reflektovat tento závazek (…) Poselstvím oslav 60. výročí je pro nás připomenutí dlouholeté tradice, ale zároveň i pokračující proměny České televize v moderní a atraktivní televizi veřejné služby, dodal Dvořák. Významné výročí si letos připomíná i Český rozhlas, slaví 90 let od svého vzniku.

2484 by Lukáš Polák

Našli jste v článku chybu?