Hlavní navigace

Stáhněte si press kit k šedesátinám České televize a připomeňte si její milníky

29. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT Pravděpodobně nejvýznamnější událostí, která Českou televizi kromě oslav šedesátin letos čeká, je spuštění dvou nových programů – ČT :D a ČT art.

Česká televize vytvořila při příležitosti svého 60. výročí, které připadá přesně na 1. května, speciální press kit (průvodce pro novináře), jež mapuje právě její historii, jež se začala psát v roce 1953. Úvodní slovo je věnováno generálnímu řediteli Petru Dvořákovi, následuje promluva programového ředitele Milana Fridricha. V materiálu je věnován prostor ale i dalším osobnostem veřejnoprávního média – například šéfkomentátorovi Robertu Zárubovi, bývalému šéfredaktorovi ČT Sport Otakarovi Černému, moderátorovi a scénáristovi Karlu Šípovi nebo moderátorce Saskii Burešové.

ROZHOVOR: Petr Dvořák: Události ČT poráží Primu, Televizním novinám ale konkurovat nechceme

Česká televize i v letošním roce prochází další řadou změn, které jsme nastartovali již v roce uplynulém. Nadále pracujeme na zefektivnění veškerých procesů dotýkajících se všech významných oblastí působení České televize (…), uvedl generální ředitel České televize. Press kit pochopitelně připomíná i řadu pořadů, které napříč všemi programy veřejnoprávního média toto výročí připomenou. Nechybí tu pochopitelně ani zmínka o výstavě, kterou bude možné navštívit v Národním technickém muzeu, a Dni otevřených dveří na Kavčích horách.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Milan Fridrich: ČT se do dvou let úplně změní. Bude to naprosto jiná televize

Cloud23

Jsem velice pyšný na to, že mohu stát v čele České televize v období tak významného výročí. Šedesáté výročí vysílání televize ve mně zesiluje závazek k instituci, divákům a programu proměny České televize, který jsme si vytyčili. Pojetím oslav chceme proto nejen potěšit diváka, ale i reflektovat tento závazek (…) Poselstvím oslav 60. výročí je pro nás připomenutí dlouholeté tradice, ale zároveň i pokračující proměny České televize v moderní a atraktivní televizi veřejné služby, dodal Dvořák. Významné výročí si letos připomíná i Český rozhlas, slaví 90 let od svého vzniku.

2484 by Lukáš Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).