Hlavní navigace

Stahujte webové stránky hromadně

22. 2. 1999
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Znáte to - narazíte na zajímavé webové stránky, které obsahují právě ty informace, které hledáte. Je ovšem nepraktické načítat každou stránku, pak ji uložit a načítat další. Může se navíc stát, že ony stránky budou vytvořeny pomocí rámců a tak nakonec neuložíte nic. Existuje ovšem několik programů, které dokáží vybraný web stáhnout na pevný disk.

Nemusíte tak například číst texty na stránce v režimu online, přičemž vám impulzy za telefonní spojení rychle naskakují a účet za telefon se tak prudce zvyšuje. Dnes je již u některých uživatelů obvyklé, že pokud někde narazí na zajímavý – a dlouhý – článek, tak jej prostě uloží, a pak si jej přečtou. Já již delší dobu používám program Web downloader 2.2. Co všechno umí?

Dalo by se říci, že hodně věcí. U těchto typů programů je zcela samozřejmé, že si můžete nastavit hloubku stažení webových stránek, 0 znamená pouze úvodní stránku, 1 úvodní stránku a všechny stránky, na které vedou z úvodní stránky odkazy apod. Bývá rovněž obvyklé vybrání možnosti, zda-li stahovat i obrázky, či ne. Program Web downloader 2.2 šel ale mnohem dále. Stává se totiž, že pokud si zvolíte větší hloubku stahování a máte zapnuté obrázky, tak se vám jednoduše načtou i odkazy, na které směřují reklamní bannery, což nikdo nepotřebuje. V tomto programu si jednoduše navolíte, že se nemá nic stahovat z jiných serverů – a je to.

Ale to nejsou rozhodně jediné funkce tohoto programu, který mimochodem existuje i v české verzi. Lze zde u jednotlivých serverů nastavit čas, kdy se mají v nastavené hloubce apod. začít stahovat. Můžete rovněž stahovat zaheslované stránky – ovšem pokud znáte heslo, v programu napíšete jenom své uživatelské jméno a heslo. U konkrétních serverů, kde se dají očekávat velké soubory např. zip, lze např. nastavit nestahování souborů s touto příponou, anebo, což je ještě lepší, lze definovat přímo limitní velikost stahovaných souborů.

MMF24

Podporováno je i více spojení najednou. Pro ty, kteří nevědí, o co se jedná, jenom stručně – můžete současně stahovat např. 50 webových stránek z jednoho nebo více serverů současně. Webové stránky se tak stáhnu do vašeho počítače mnohem rychleji, než kdybyste měli nastaveno pouze jedno spojení se serverem; podobným způsobem funguje každý moderní browser. Web downloader umožňuje maximum 100 spojení současně, což je myslím dostatečné.

Program je typu freeware, což mimo jiné znamená, že vás neupozorňuje o nutnosti registrace a lze jej nalézt na http://www.sa­ransk.sitek.net/pa­ges/arny/ nebo http://www.ge­ocities.com/Si­liconValley/Vis­ta/2865/, velikost 210 KB.

Miroslav Kučera
autor je šéfredaktorem serveru Interval.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).