Hlavní navigace

Stanice 213 spustila promosmyčku, čeští operátoři její zařazení zatím nezvažují

30. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 213
Nová slovenská sportovní televize 213 zahájila testovací vysílání. Ostrý start plánuje na začátek října.

Podle serveru Živě.sk už stanice vlastní práva na slovenskou nejvyšší fotbalovou soutěž Fortuna Ligu, konkrétně si může vybrat třetí zápas, první dva zápasy má veřejnoprávní RTVS a televize Dajto, nebo Evropskou hokejovou univerzitní ligu. Před podpisem smlouvy by pak podle informací serveru měla být slovenská basketbalová extraliga mužů i žen, slovenská volejbalová a házenkářská liga nebo nejvyšší slovenská soutěž ve vodním pólu. Sport by měl tvořit až osmdesát procent obsahu vysílání.

Na Slovensku bude kanál dostupný zákazníkům satelitních služeb Digi TV, Magio Sat a freeSAT. Na pozici uvedených služeb spustila televize nekódované vysílání v SD kvalitě o datovém toku dva megabity za sekundu. Promosmyčka televize 213 TV se objevila na satelitu Thor.

Technické podrobnosti – 213 TV:

video – MPEG-4, 720 × 576 bodů, 16:9, bitrate cca 1500 kb/s
audio – MP2, 192 kb/s stereo, slovensky
satelit: Thor 6 (0,8 °W)
kmitočet: 12,380 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 5/6
norma: DVB-S
modulace: QPSK
název programové služby: 213
service ID: 7010
video PID: 7102 (MPEG-4/SD)
audio PID: 7103
CA systém: žádný (FTA)

HD stream bude stanice bude podle Živě.sk dostupný v Sixe, odkud ho budou moci získat kabeloví a IPTV operátoři. Kanál uvažuje i o DVB-T distribuci, aktuálně probíhají příslušná jednání. Televize by měla zaměstnat více než čtyři desítky lidí, chce si sama vyrábět celý obsah a zajišťovat i přímé přenosy.

cif-tip-téma-foto

Tuzemská Digi TV na svém facebookovém profilu uvedla, že pokud se kanál v nabídce objeví, včas novinku představíme na našem webu i tady na FB. Česká UPC pak na dotaz deklarovala, že tuto stanici do české nabídky nezařadí. O2 TV uvedla, že v současné chvíli nelze kanál zařadit, neboť má nakoupená práva pouze pro území Slovenské republiky. Nebudeme moci kanál 213 vysílat, pokud nebude mít práva na šíření na našem území skrze IPTV technologii, uvedl operátor na svém Facebooku. Ani tuzemský Skylink zatím nemá žádné informace o zařazení této stanice do své nabídky.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.