Hlavní navigace

Stanice RTL a VOX plánují HDTV z Astry, budou však kódovat

5. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 6. 2009

DOPLNĚNO Jak dnes informoval německý server DiGITAL fernsehen komerční televize RTL a VOX plánují už na letošní podzim vysílání ve vysokém rozlišení obrazu, HDTV. Stane se tak díky spolupráci stanic se satelitním operátorem SES Astra. RTL a VOX dají základ platformě označované jako HD+. Programy se budou šířit z pozice Astra 19.2 st. vých. S velkou pravděpodobností se dá počítat bohužel s kódováním prostřednictvím smart karet.

BRAND

SES Astra plánuje i vysílání dalších kanálů v HDTV v platformě HD+, které dají právě základ RTL a VOX. S touto službou budeme mít šanci zvýšit počet satelitních HD boxů a počet HDTV kanálů se taktéž navýší. Bude tak tedy vytvořen základ pro vysoce kvalitní obsah v HDTV, uvedla tehdejší šéfka německé platformy Entavio Wilfried Urner, pod kterou nyní spadají aktivity platformy HD+. Ještě letos otestuje HDTV veřejnoprávní ZDF a příští rok začnou ve vysokém rozlišení vysílat také komerční stanice ProSieben a Sat.1.

DOPLNĚNO 11:40 – Společnost SES Astra prostřednictvím serveru DiGITAL fernsehen bohužel potvrdila, že signály nebudou dostupné pro jiné než německy hovořící diváky. Jejich signál bude kódován a kvalita obrazu bude v rozlišení obrazu 1080i. Diváci tak budou mít na výběr buď příjem této nebo nezakódované nabídky v kvalitě PAL. Nadále bude šířen ještě také analogový signál.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).