Hlavní navigace

Starcube otevírá přihlášky do dalšího kola. Letos sází i na virtuální realitu

1. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Osmý ročník se zaměřuje na rozšířenou a virtuální realitu, analýzu big data, senzory a kyberbezpečnost.

Do brněnského programu se mohou týmy hlásit až do sedmého srpna. Od září by je pak měly čekat tři měsíce akcelerační smršti.

Letošní ročník startuje už pod novou šéfkou. Damira Čauševiće vystřídala Hana Šudáková, která se o startupy v JIC stará už víc než čtyři roky. S ní přišlo i nové téma. „Rozšířená realita je jednou z rychle se rozvíjejících oblastí posledních měsíců. Frost&Sullivan ji zařadili do svého seznamu top trendů pro rok 2016 dokonce hned na třetí místo. Je navíc provázaná s aplikačními oblastmi letošního ročníku akcelerátoru, zejména s Industry 4.0 nebo Retail 2.0. A v neposlední řadě s ní experimentují i naši technologičtí partneři, kteří můžou nabídnout startupům jejich zkušenosti i vybavení,“ tvrdí. 

Do spolupráce s akceleračním programem Jihomoravské inovační centrum postupně ulovilo většinu velkých hráčů, kteří v jihomoravské metropoli působí.  AVG, Y Soft, Microsoft a Konica Minolta a letos se k nim připojil i Honeywell. „Oceňujeme aktivity, které JIC dělá nejen pro startupy, ale i zavedenější firmy v regionu. JIC vnímáme jako hub pro znalostní ekonomiku,“ podotýká šéf brněnského Honeywellu Jiří Tomíček

Právě ve spolupráci s Honeywellem vybavil JIC dílnu zaměřenou na internet věcí. Na týmy tam čeká prototypovací laboratoř s vývojovými kity Arduino, Raspberry PI, 3D tiskárny nebo třeba hexacopter a Arduino robota. 

ICTZ23

Přihlášky do Starcube může podat začínající startup s týmem minimálně o dvou lidech. Kromě projektů z již zmíněných čtyř oblastí ale mohou uspět i začínající podnikatelé, kteří přináší inovace do aplikačních oblastí jako jsou Industry 4.0, Retail 2.0, Paperless office, Smart city/home/office a Secured home/family.

Starcube během prázdnin doplní i přijímací řízení do nového kosmického inkubátoru, který sídlí naopak v české metropoli. Program zaštítěný Evropskou vesmírnou agenturou a CzechInvestem by se měl rozjet během podzimu. „Vzhledem k tomu, že u nás je to opravdu úzce zaměřeno na technologie, které mají potenciál přenosu do vesmíru, tak nemám pocit, že bychom se s nějakým jiným tuzemským programem křížili,“ tvrdí šéf CzechInvestu Karel Kučera v nedávném rozhovoru pro Lupa.cz

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.