Hlavní navigace

StarCube v Brně přijímá přihlášky do 10. srpna

11. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Osvědčený brněnský program pro začínající technologické podnikatele přijímá přihlášky do podzimního běhu StarCube do 10. srpna. Akcelerátor je otevřený pro všechny obory – od informačních technologií přes elektrotechniku a strojírenství až po medicínu či chemii.

Nejpozději do 10. srpna máte možnost přihlásit svůj projekt či nápad do podzimního běhu akcelerátoru StarCube. Zapojit se může kdokoli, kdo má zajímavý nápad v zárodečném stádiu, rozpracovanější podnikatelský záměr nebo i začínající firmu – a nemusí jít jen o informační technologie. Hlásit se mohou i celé týmy, maximálně o pěti členech.

Pro zařazení do prvního kola musíte vyplnit krátký formulář. Oznámení o postupu do druhého kola obdržíte do 14. srpna 2012. Ve druhém kole předložíte stručný životopis a executive summary projektu.

Vybrané účastníky čeká od poloviny září až do 5. prosince nabitý program zaměřený na to, jak prvotní nápad přetavit do životaschopného startupu. Tříměsíční program odstartuje intenzivním Bootcampem 11. až 14. září, poté čekají účastníky pravidelné workshopy, školení i konzultace s řadou úspěšných podnikatelů. Účastníkům poradí například bývalý technický ředitel antivirové firmy AVG Karel Obluk, šéf výrobce účetních systémů Cígler Software Martin Cígler, zakladatel Webnode Vít Vrba či Jan Všianský z 42 Angels.

V podzimní edici StarCube nabídneme více mezinárodních mentorů, našim cílem je také postupně získat větší počet vyloženě technologických firem, proto intenzivně spolupracujeme s jihomoravskými vědeckými centry, jako jsou CEITEC při Masarykově univerzitě a VUT nebo ICRC při Fakultní nemocnici u svaté Anny, uvedl Michal Hrabí, manažer startup programu Jihomoravského inovačního centra.

Tříměsíční vzdělávací program Jihomoravského inovačního centra je jako jeden z mála pro účastníky zdarma. Nejen že se za semináře, workshopy a konzultace s mentory neplatí, absolventi ani nemají povinnost založit firmu a dát v ní organizátorům akcelerátoru majetkový podíl, jak je tomu například v pražském StatupYardu.

MM socky3

Letošní jarní StarCube vyhrálo Reservio. Na druhém místě se umístila Chlapská zásilka, na třetím Gameful. Vítěze vybrala mezinárodní porota ze čtrnácti účastníků, ve čtvrtek 10. května večer, v brněnské hvězdárně.

Lupa je mediálním partnerem StarCube.