Hlavní navigace

Starostové obcí na Plzeňsku absolvovali prezentaci o digitalizaci

Sdílet

Předseda Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva a zástupci subjektů podílejících se na procesu digitalizace včera absolvovali prezentaci ohledně zavádění digitálního vysílání a vypnutí analogu v tomto regionu. K úplnému vypnutí analogového vysílání na Plzeňsku a Karlovarsku má podle Technického plánu přechodu dojít koncem září letošního roku.

BRAND Vasky

Starostové se včera zajímali o nejzákladnější fakty a pojmy, které mají souvis s digitalizací. Se zástupci NKS, České televize, Českých Radiokomunikací a ČTÚ diskutovali o možných problémech, které můžou v procesu digitalizace nastat. Odborné znalosti by starostové měli čerpat právě ze seminářů pořádaných v rámci státní informační kampaně. Včerejší dotazy ukázali, že zástupci mnohých obcí ještě mají výrazné rezervy v porozumění celého procesu a nadcházející semináře v regionu by měli zvyšovat informovanost nejen vedoucích představitelů obcí.

Server Digizone.cz dnes přináší podrobnosti o podobě informační kampaně k vypínání analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň.