Hlavní navigace

Start DVB-T2? Kdo ví, jestli se přechodové multiplexy spustí ještě letos

19. 3. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Kromě přechodu na DVB-T2 se uplynulý týden nesl ve znamení lákání sportovních fanoušků různými vysílacími platformami.

Devadesát připomínek k přechodu na DVB-T2. Strategii projedná vláda po Velikonocích

Vypořádávání připomínek ke Strategii rozvoje terestrické televizní platformy v České republice, jež řeší přechod na nový vysílací standard DVB-T2 a bude podkladem pro vznik závazného harmonogramu zapínání sítí DVB-T2 a vypínání stávajících sítí DVB-T, nabírá mírné zpoždění. Už nyní je jisté, že původně plánovaný start dvou přechodných celoplošných sítí DVB-T2 na začátku června (u příležitosti začínajícího Mistrovství Evropy ve fotbale) se nestihne a není jisté, zda tyto přechodné multiplexy vůbec odstartují letos. Na termínech uvedených ve Strategii se však zatím nic nemění, a tak konečné slovo bude mít vláda – až se k ní dokument po vypořádání připomínek z meziresortního připomínkového řízení dostane. Podle posledních odhadů by kabinet měl Strategii projednat po Velikonocích. Víc než devět desítek připomínek, které ke Strategii přišly v meziresortním řízení, označuje šéf expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák za „standardní počet“, který se nijak nevymyká obvyklým počtům.

Jan Potůček: Ke strategii přechodu na DVB-T2 přišlo přes 90 připomínek. Jakých?

Pavel Dvořák

ATO představilo projekt crossmediálního měření

Od začátku roku 2018 chce Asociace televizních organizací spustit integrované měření sledovanosti lineárního televizního a digitálního videoobsahu. Výsledky měření napříč platformami mají primárně doplnit výsledky peoplemetrového panelu, které tak budou reflektovat nejen televizní stanice sdružené v ATO, ale i ostatní dodavatele videoobsahu, kteří se rozhodnou respektovat jednotnou reklamní měnu. Pilotní provoz crossmediálního měření, který probíhal od konce loňského záři do poloviny letošního února, realizovala výzkumná agentura TNS Aisa ve spolupráci se sesterskými firmami KantarMedia a comScore. Za ATO se projektu zúčastnily Česká televize, Prima, Nova a Asociace mediálních agentur.

Jan Brychta: Spuštění crossmediálního měření chystá ATO na leden 2018 

Jan Raděj z O2 Sport: Fotbal je naší prioritou

Ředitel obchodu a marketingu stanice O2 Sport Jan Raděj nastoupil do své funkce na začátku loňského června, ke kdysi největšímu operátorovi přešel z televize Nova, kde působil ve funkci brand manažera. Před televizním angažmá pracoval několik let v marketingovém oddělení Vodafonu. Jarní programové schéma bude podle Raděje ve znamení „našich nejsledovanějších soutěží“, tedy fotbalové Ligy mistrů a Synot ligy. Pokračuje také mistrovství světa v rallye WRC a čeká nás i Final Four basketbalové Euroligy z Berlína. Tady držíme palce na postup především Honzovi Veselému z Fenerbahce Istanbul a Tomáši Satoranskému z Barcelony, těší se Raděj. Novinkou na O2 Sport pak budou atletické závody IAAF a šampionát cestovních vozů DTM.

Marketingový ředitel O2 Sport: Naší mantrou je fotbal


Autor: O2 Sport

Jan Raděj

O2Sport.cz se chce etablovat mezi sportovními weby

Souboj pražských „S“ na O2 Sport, nový přenosový vůz, více komentářů a více kamer

Další sportovní události

Kanály Sport1 a Sport2 nabídnou tréninky, kvalifikaci i závod u australského Melbourne v přímém přenosu. Na Sport3 budou k dispozici záběry z kokpitu.

Formule 1 už tento týden na Sport1, Sport2 i Sport3


Autor: AMC Networks International – Central Europe

Společnost Digi Czech Republic, držitel vysílacích práv na La Ligu pro Českou republiku, letos zpřístupní všem svým zákazníkům dubnové utkání mezi FC Barcelona a Realem Madrid.

Zápas FC Barcelona s Realem Madrid budou moci sledovat všichni diváci Digi TV

V otevřeném dopise zveřejněném na svých stránkách vysvětluje satelitní platforma Digi TV možné příčiny potíží s kanály Digisport 3 a 4. A říká také: nejde o výpadek. Stanice jsou neaktivní.

Nová Digi TV: jak řešit případné problémy s kanály Digisport 3 a Digisport 4 

Stručně

U digitální kabelové televize UPC najdete například AMC HD a Filmbox Premium HD. Po rozhlasovém vysílání tak přichází na řadu i to televizní.

UPC rozšiřuje televizní nabídku. A překračuje padesátku programů v HD

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, informoval o plánovaném ukončení vysílání kanálů Nova Cinema a Fanda v nízkém rozlišení SD.

Sledujete kanály Nova Cinema či Fanda? V SD končí a Skylink s nimi míří do HD

MMF23 tip3

Žádost o převedení polovičního podílu ve společnosti Radio Zet do rukou Media Bohemia posuzuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Lagardère chce prodat polovinu Rádia Zet skupině Media Bohemia

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).